Andrzej Duda odmówił udziału w debacie. Sondaż: Większość Polaków źle to ocenia

57 proc. respondentów negatywnie ocenia odmowę Andrzeja Dudy udziału w debacie - wynika z sondażu zleconego przez "Fakty" TVN i TVN24. Jedynie 29 proc. uznało decyzję prezydenta za słuszną.

Andrzej Duda odrzucił zaproszenie na debatę przez drugą turą wyborów prezydenckich. Chciały ją zorganizować TVN, TVN24, WP i Onet, miała się odbyć 2 lipca. Na stole obecnie znajduje się więc tylko propozycja debaty z udziałem publiczności, którą w Końskich w poniedziałek chce zorganizować TVP. W tym spotkaniu udziału nie chce wziąć jak na razie Rafał Trzaskowski. Kandydat KO na prezydenta nie odmówił na razie wprost, ale na swoich wiecach nie pozostawia suchej nitki na pomyśle takiej debaty. - Dzisiaj niestety szykuje nam się kolejna ustawka, ja już w TVP byłem i uważam, że dzisiaj przydałaby nam się debata w formie zupełnie otwartej albo w formule, w której trzy telewizje są w stanie porozumieć się ze sobą - mówił Trzaskowski w Łodzi.

Debata prezydencka. 57 proc. respondentów źle ocenia decyzję Dudy

"Fakty" TVN i TVN24 zleciły sondaż, w którym zbadano, jak Polacy odbierają rezygnację Andrzeja Dudy z udziału w debacie. 57 proc. źle oceniło tę decyzję. Wśród tych odpowiedzi przeważa ocena "zdecydowanie źle" (37 proc.), z kolei "raczej źle" odpowiedziało 20 proc.

29 proc. uznało, że Duda postąpił słusznie, 19 proc. że "zdecydowanie dobrze" i 10 proc. że "raczej dobrze". 14 proc. odpowiedziało, nie ma zdania.

Sondaż zrealizowano w dniach 2-3 lipca na próbie 1000 osób przez pracownię Kantar.  

Zobacz wideo Kamiński: bitwą rozstrzygającą powinna być debata telewizyjna
Więcej o: