Nowy sondaż. Trzaskowski o włos wygrywa z Dudą w II turze wyborów prezydenckich

Rafał Trzaskowski może wygrać II turę wyborów prezydenckich o zaledwie jeden punkt procentowy - tak wynika z sondażu pracowni Kantar dla TVN i TVN24. Chęć głosowania na kandydata Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 47 proc. respodentów. Prezydent Andrzej Duda uzyskałby natomiast 46 proc. głosów.

"Topnieje liczba niezdecydowanych wyborców i wygląda na to, że dzieje się to na korzyść kandydata Koalicji Obywatelskiej" - wynika z sondażu pracowni Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. W II turze chęć oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 47 proc. respondentów. Prezydent Andrzej Duda przegrałby II turę o jeden punkt procentowy. 7 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos. To o 2,9 pp. mniej niż w ostatnim badaniu. 

Zobacz wideo Kamiński: Jeżeli III RP ma odnieść sukces, w sukcesie muszą partycypować wszyscy

Wybory 2020. W sondażu pracowni Kantar Trzaskowski zyskał 2,3 punktu procentowego

W porównaniu z poprzednim sondażem pracowni Kantar, który przeprowadzono tuż po I turze wyborów prezydenckich, prezydent Warszawy zyskał 2,3 pkt. procentowego. Duda również poprawił swój wynik, jednak zaledwie o 0,6 pkt. proc. 

Sondaż telefoniczny pracownia Kantar zrealizowała dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób. 

Wybory 2020. Trzaskowski wygrywa w dwóch innych sondażach. Duda - w jednym

Minimalne zwycięstwo Rafałowi Trzaskowskiemu dają też dwa inne sondaże przeprowadzone w ostatnich dniach. Niedawno pracownia Kantar zrealizowała też badanie dla Fundacji Pole Dialogu. Zgodnie z tym sondażem Trzaskowski wygrałby II turę z poparciem na poziomie 45 proc. Duda uzyskał natomiast 44 proc. głosów. W badaniu IPSOS (dla portalu OKO.press) prezydent Warszawy uzyskał natomiast 49 proc. głosów, a obecny prezydent RP - 48 proc.

Z kolei według badania IBRiS zleconego przez Onet, w wyborczej dogrywce lepszy okazałby się Duda, na którego zagłosowałoby 49 proc. badanych. Trzaskowskiego poparłoby 46,4 proc. respondentów.

O tym, kto zostanie prezydentem na kolejnych pięć lat, Polacy zdecydują 12 lipca. I turę wyborów, z wynikiem 43,5 proc., wygrał Duda. Na Trzaskowskiego zagłosowało 30,4 uprawnionych. 

Więcej o: