Rafał Trzaskowski o debacie w Końskich. "Szykuje nam się kolejna ustawka"

Wygląda na to, że Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w organizowanej przez TVP debacie. - Uważam, że dzisiaj przydałaby nam się debata w formie zupełnie otwartej albo w formule, w której trzy telewizje są w stanie porozumieć się ze sobą - powiedział kandydat KO w wyborach prezydenckich.

Rafał Trzaskowski powiedział o tym wprost podczas swojej wizyty w Łodzi. - Jasno pana prezydenta do debaty zapraszam. Na moich spotkaniach jest mównica, bo mam nadzieję, że pan prezydent nie będzie przez cały czas obawiał się rozmowy o przyszłości Polski, że stanie, by odpowiadać na pytania różnych redakcji, ale również moje pytania - powiedział Trzaskowski.

- Dzisiaj niestety szykuje nam się kolejna ustawka, ja już w TVP byłem i uważam, że dzisiaj przydałaby nam się debata w formie zupełnie otwartej albo w formule, w której trzy telewizje są w stanie porozumieć się ze sobą. Cały czas będę się zwracał do pana prezydenta Andrzeja Dudy o umożliwienie Polkom i Polakom przeprowadzenia takiej debaty - podkreślił kandydat na prezydenta. 

Debata w Końskich i pusta mównica obok Trzaskowskiego

Organizowana przez TVP debata prezydencka odbędzie się w poniedziałek 6 lipca w Końskich (woj. świętokrzyskie). Telewizja Polska zapowiada, że w tym roku debata odbędzie się w formule Town Hall, gdzie publiczność może kierować swoje pytania do kandydatów. Wcześniej swoją debatę proponowały media komercyjne - TVN, WP i Onet, ale w związku z odmową przyjęcia zaproszenia przez Andrzeja Dudę została ona odwołana. W związku z tym w piątek na wiecach Trzaskowskiego ustawiana jest pusta mównica dla Andrzeja Dudy.

Zobacz wideo Kamiński: Jeżeli III RP ma odnieść sukces, w sukcesie muszą partycypować wszyscy

- Różnica między mną a Andrzejem Dudą polega na tym, że już byłem w TVP. Pytania w TVP nie mają nic wspólnego z tym, o co pytają mnie Polacy podczas spotkań. Bo rządzący szukają tematów zastępczych, a my chcemy rozmawiać o tym, co jutro - powiedział wcześniej w Skierniewicach kandydat KO w wyborach prezydenckich.  

Więcej o: