Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w debacie TVP? "W Końskich organizowany jest PiS-owski wiec"

Rafał Trzaskowski - wynika z jego ostatniej wypowiedzi - nie kwapi się do tego, by wziąć udział w debacie TVP w Końskich. - Słyszę, że jest organizowany wiec, wiec PiS-owski za publiczne pieniądze. Ja już byłem w TVP, widziałem, jak ta debata wygląda - mówił na konferencji prasowej.

Zamieszania o debatę ciąg dalszy. Andrzej Duda nie stawi się na tej TVN, Onetu i Wirtualnej Polski (została odwołana), z kolei wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego wskazują na to, że nie zamierza się wybrać na debatę organizowaną przez TVP w Końskich.

Czytaj więcej: Debata w Końskich niezgodna z rozporządzeniem KRRiT, na które TVP się powołuje. Problemem publiczność

Zobacz wideo Były rzecznik Dudy: Trzaskowski upatruje szans w debacie

Wybory prezydenckie 2020. Trzaskowski kpi z debaty w TVP: Wiec PiS-owski za publiczne pieniądze

Temat debaty był jednym z pierwszych, jakie pojawiły się na czwartkowej konferencji prasowej Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy wyrażał ubolewanie, że nie dojdzie do spotkania z Andrzejem Dudą na debacie TVN, Onetu i WP:

Szkoda, że pan prezydent nie chce stanąć do debaty, ja wielokrotnie apelowałem do prezydenta o odwagę. Żeby nie organizować kolejnej ustawki, bo słyszę, że jest organizowany wiec w Końskich, wiec PiS-owski za publiczne pieniądze.

Czytaj więcej: Tak TVP "zaprasza" Rafała Trzaskowskiego do debaty. "Jak wezwanie na komisariat"

Sposób, w jaki wypowiadał się później Trzaskowski, wskazuje na to, że on z kolei nie zamierza debatować w formule, jaką szykuje TVP:

To jest apel do pana prezydenta, żeby takich wieców nie organizować za pieniądze publiczne i żeby stanąć do publicznej debaty. Ja już byłem w TVP, widziałem, jak ta debata wygląda, pytania, które nie mają nic wspólnego z dzisiejszą rzeczywistością (...). Polki i Polacy zasługują na prawdziwą debatę, a nie kolejną ustawkę w TVP. Dlatego apeluję panie prezydencie, aby stanął pan do prawdziwej, otwartej debaty, gdzie różne telewizje będą mogły zadawać pytania.

Już po tej deklaracji Rafała Trzaskowskiego wrócił temat debaty organizowanej przez TVN. Stacja zaapelowała, by debatę zorganizowali wspólnie "zainteresowani nadawcy", zapewniając, że jest gotowa do przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej: TVN wydało stanowisko w sprawie debaty. "Z szacunku dla widzów powinna być zorganizowana wspólnie"

Więcej o: