Debata prezydencka w TVP - czym jest Town Hall Debate?

W poniedziałek 6 lipca ma odbyć się debata prezydencka organizowana przez Telewizję Polską przed drugą turą głosowań. Tym razem przeprowadzona zostanie w formule Town Hall. Na czym to polega?

Centrum Informacji TVP poinformowało, że Telewizja Polska zorganizuje debatę prezydencką przed drugą turą wyborów. Ma się ona odbyć w poniedziałek 6 lipca o godzinie 21. Miejscem spotkania polityków ma być miejscowość Końskie w województwie świętokrzyskim.

Town Hall Debate - nowa formuła debaty prezydenckiej organizowanej przez TVP

Debata ma być transmitowana przez TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Zgodnie z komunikatem telewizji odbędzie się ona w formule Town Hall. "Debata odbędzie się w nowatorskim formacie Town Hall Debate znanym z debat prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Formuła debaty przewiduje zadawanie pytań przez publiczność. Prowadzący będzie jedynie moderatorem spotkania" - napisano w komunikacie TVP. Tak, jak przy poprzednich debatach, prowadzącym spotkanie będzie dziennikarz Michał Adamczyk.

Town Hall Debate to sformułowanie wywodzące się ze sposobu organizowania spotkań amerykańskich polityków z wyborcami i mieszkańcami danych regionów. Głównym punktem każdego spotkania były pytania zadawane przez publiczność. Podczas spotkań mieszkańcy mogą wyrazić opinie, przedstawić pomysły lub zadać pytania wybranym politykom. Dzięki temu spotkania wyborcze przypominają rozmowę i nie są monologiem wygłaszanym przez jednego polityka.

Debata prezydencka miała zostać zorganizowana także 2 lipca przez telewizję TVN oraz portale Onet i Wirtualną Polskę. Prezydent Andrzej Duda odmówił udziału w tym spotkaniu, dlatego też debata została odwołana.

Zobacz wideo Były rzecznik Dudy o przepływie głosów wyborców Hołowni i Bosaka
Więcej o: