Tak TVP "zaprasza" Rafała Trzaskowskiego do debaty. "Jak wezwanie na komisariat"

Jedna debata została odwołana, a co z drugą, którą organizuje TVP? Dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki udostępnił zaproszenie, które Rafał Trzaskowski otrzymał od publicznego nadawcy. W sieci nie brakuje opinii, że ton przypomina "wezwanie na komisariat".

Początek lipca przyniósł jedno rozstrzygnięcie: nie będzie debaty organizowanej przez TVN, Onet i Wirtualną Polskę. Wszystko dlatego, że udziału w niej odmówił urzędujący prezydent Andrzej Duda. Prezydent apelował zresztą, by debata odbyła się w innym formacie. Zgodnie z jego wolą, zorganizować miałyby ją trzy telewizje: Polsat, TVP i TVN.

Czytaj więcej: Oświadczenie ws. debaty Duda-Trzaskowski przed II turą

Debata opisywanych mediów była zaplanowana na czwartek 2 lipca, ostatecznie nie doszła do skutku i tak naprawdę przed II turą pozostaje - przynajmniej na razie - jedna opcja. Debatę chce zorganizować Telewizja Polska, zaplanowano ją na poniedziałek 6 lipca w Końskich w "nowatorskim formacie".

Czytaj więcej: Duda odmówił udziału w czwartkowej debacie. Wieczorem pojawi się za to w "Gościu Wydarzeń"

Piasecki publikuje zaproszenie TVP dla Trzaskowskiego. "Jak wezwanie na komisariat"

Konrad Piasecki, dziennikarz TVN24, zamieścił na Twitterze zaproszenie do debaty, jakie wystosowała Telewizja Polska do Rafała Trzaskowskiego, kontrkandydata Andrzeja Dudy w II turze wyborów. Właściwie pismo jest adresowane do adwokata Grzegorza Wójtowicza, który jest pełnomocnikiem komitetu wyborczego Trzaskowskiego.

Zobacz wideo TVP kontra Trzaskowski. Tak przedstawiany jest kandydat na prezydenta w publicznej telewizji

Zaproszenie jednak brzmi niczym - co wytykali internauci - "biurokratyczny dramat". Padały też stwierdzenia: "w sumie mógł dostać wezwanie z prokuratury"; "niemal jak wezwanie na komisariat".

Na wstępie pada tylko, że informacja o debacie jest oparta na Rozporządzeniu KRRiT ws. "szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania debat przez TVP S.A.", po czym czytamy:

6 lipca 2020 r. o godzinie 21.00 w hali sportowej, ul. kpt. Stoińskiego 3 w miejscowości Końskie odbędzie się trwająca 80 minut "Debata Prezydencka 2020". Debata emitowana będzie na antenach TVP 1, TVP Info oraz TVP Polonia. Uprzejmie proszę o pisemne potwierdzenie uczestnictwa kandydata o planowanej debacie do soboty 4 lipca. O dalszych czynnościach poinformujemy Państwa niezwłocznie w kolejnej korespondencji.
Więcej o: