Duda odmówił udziału w czwartkowej debacie. Wieczorem pojawi się za to w "Gościu Wydarzeń"

Wspólna debata TVN-u, Onetu i WP zaplanowana na czwartek została odwołana w związku z odmową udziału przez prezydenta Andrzeja Dudy. Jednym z argumentów sztabowców polityka było to, że tego dnia prezydent ma odbywać spotkania z mieszkańcami województwa lubuskiego. Wieczorem - po godz. 19 - Andrzej Duda pojawi się za to w programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie.

TVN, TVN24, Onet i WP.pl opublikowały w środę wspólne oświadczenie ws. debaty prezydenckiej, która miała odbyć się przed drugą turą wyborów - w najbliższy czwartek. Ta jednak się nie odbędzie, bo udziału odmówił prezydent Andrzej Duda. Wcześniej zgodził się na nią kontrkandydat Dudy Rafał Trzaskowski.

"Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie" - czytamy w oświadczeniu redakcji.

Andrzej Duda zaproponował, by wspólną debatę zorganizowały TVP, TVN i Polsat. Na razie wiadomo, że w poniedziałek o godz. 21 w Końskich ma odbyć się debata Telewizji Polskiej.

Zobacz wideo „Rodzi się olbrzymia obawa, że państwo jest już bankrutem”

Andrzej Duda w czwartek z wywiadem w Polsacie

W poniedziałek rzecznik sztabu Andrzeja Dudy Adam Bielan tłumaczył w TVN24, że udział w czwartkowej debacie nie jest możliwy, bo tego dnia prezydent odbywa spotkania z mieszkańcami województwa lubuskiego.

"Jutro wieczorem prezydent Andrzej Duda będzie gościem "Gościa Wydarzeń" w Polsacie. Nasi rozmówcy zaznaczają, że rozmowa została umówiona już ponad tydzień temu" - podaje portal 300polityka.pl.

Do tych doniesień odniósł się już Adam Bielan. Zwrócił uwagę, że prezydent nie przyjedzie do warszawskiego studia. "Jest i wywiad (łączenie) i spotkania. W Lubuskiem" - napisał na Twitterze rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.

Program jest emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 19.15. Rozmowa trwa zazwyczaj kilkanaście minut.

Więcej o: