Wybory 2020. Rafał Trzaskowski walczy o wyborców Hołowni. "We wszystkim się z panem zgadzam"

- Panie Szymonie, we wszystkim się z panem zgadzam i oczywiście te postulaty będą częścią mojego programu! - ogłosił w Chojnicach Rafał Trzaskowski. Kandydat KO na prezydenta powtarzał zresztą wielokrotnie, że popiera wiele postulatów swoich kontrkandydatów z I tury wyborów.

Rafał Trzaskowski, który zmierzy się w drugiej turze wyborów prezydenckich z Andrzejem Dudą, odwiedził we wtorek Chojnice (woj. pomorskie). Podczas wystąpienia na rynku miejskim kandydat Koalicji Obywatelskiej poświęcił trochę miejsca elektoratowi swoich kontrkandydatów.

Zobacz wideo Trzaskowski w Chojnicach do Hołowni: "We wszystkim się z panem zgadzam"

Jak przekonywał, "większość Polaków chce właśnie zmiany", zapewniał przy tym, że wsłuchuje się w postulaty innych kandydatów. - Ja dzisiaj mówię o wolności dla przedsiębiorców, by państwo nie było zbyt opresyjne. [...] Chcemy wolności dla przedsiębiorców - mówił Trzaskowski, wyliczając, że za prezydentury Andrzeja Dudy podniesiono mnóstwo podatków.

Powstała nawet strona "PodatkiDudy.pl" z listą wszystkich nowych danin, na które zgodę wyraził prezydent, składając swój podpis pod konkretnymi ustawami.

Trzaskowski do Hołowni: Te postulaty będą częścią mojego programu

Rafał Trzaskowski wyliczał, że jego program będzie wzbogacony o to, "co ważne dla innych", także dla wsi czy walkę z wykluczeniem. - Obiecuję, że to stanie się, już się staje, częścią naszego wspólnego programu. Programu prawdziwej zmiany, silnej prezydentury - powiedział.

Nie zabrakło deklaracji skierowanej do jednego, konkretnego kandydata. Słowa Trzaskowskiego z Chojnic należy odczytywać jako kolejny - i nie ostatni - ukłon w stronę elektoratu Szymona Hołowni, który przyda się Trzaskowskiemu w drugiej turze wyborów.

Dzisiaj Szymon Hołownia jasno mówił, na czym mu zależy. Mówił o tym, że musi być weto samorządowe, mówił o tym, że musi być weto na wszystkie inicjatywy, które będą chciały szkodzić środowisku. Mówił, że potrzebne jest weto demokratyczne. Panie Szymonie, we wszystkim się z panem zgadzam i oczywiście te postulaty będą częścią mojego programu!

- mówił. Później dziękował jeszcze Hołowni za to, że wykonał "ciężką pracę" i zmobilizował tyle osób.

Więcej o: