Horała o ruchu Hołowni: Od początku uważałem, że to jest przystawka Platformy Obywatelskiej

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała powiedział w Polskim Radiu 24, że ruch obywatelski Szymona Hołowni jest tylko przystawką Platformy Obywatelskiej. Odniósł się w ten sposób do informacji, że Szymon Hołownia zapowiedział, iż w drugiej turze zagłosuje "przeciwko wizji prezydentury Andrzeja Dudy".

Zdaniem Marcina Horały jako niezależny politycznie Szymon Hołownia nie powinien deklarować poparcia dla żadnego kandydata w drugiej turze wyborów prezydenckich

Od początku uważałem, że to jest przystawka Platformy Obywatelskiej, że to jest ta sama historia co z Nowoczesną, z Palikotem wcześniej. Czyli taki robimy ruch, że niby nowy, świeży i zrywa z wszystkimi, ale tak naprawdę to jest przeciw PiS-owi i na koniec popiera Platformę

- mówił wiceminister infrastruktury.

Przypomnijmy, że Szymon Hołownia ogłosił we wtorek powstanie ruchu społecznego o nazwie Polska 2050. Dodał, że nie poprze oficjalnie żadnego z kandydatów, jednak sam w drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosuje "przeciwko wizji prezydentury Andrzeja Dudy".

Czytaj także: "Diabła chcemy wygonić, diabła!". Starcie zwolenniczek Dudy i Trzaskowskiego przed wiecem w Puławach

Druga tura wyborów prezydenckich już 12 lipca

Najwyższe poparcie 28 czerwca uzyskali urzędujący prezydent Andrzej Duda (43,5 proc.) i włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski (30,46 proc.). Oznacza to, że zmierzą się oni w drugiej turze. Ta odbędzie się 12 lipca.

Wyniki I tury wyborów prezydenckich 2020Wyniki I tury wyborów prezydenckich 2020 Marta Kondrusik / Gazeta.pl

Zobacz wideo Hołownia: Przekonaliśmy 2,5 mln ludzi
Więcej o: