Sondaż przed II turą wyborów 2020. Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą

Z najnowszego sondażu wyborczego preprowadzonego przez IBRiS dla Wirtualnej Polski wynika, że Rafał Trzaskowski wygra drugą turę wyborów prezydenckich 2020. Różnica między nim a Andrzejem Dudą jest jednak niewielka.

W niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda, który w pierwszej turze otrzymał 43,5 proc. głosów, oraz obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, na którego w ubiegłą niedzielę zagłosowało 30,46 proc. wyborców. Który z nich wygra ostateczne starcie o fotel prezydencki? 

Sondaż wyborczy. Rafał Trzaskowski zdobywa 48,1 proc. głosów

Sondaż wyborczy preprowadzony przez IBRiS dla Wirtualnej Polski pokazuje, że Rafał Trzaskowski cieszy się większym poparciem niż jego konkurent - chęć zagłosowania na niego w drugiej turze wyborów zadeklarowało 48,1 proc. ankietowanych. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 pkt. proc. w stosunku do ostatniego badania. Na Andrzeja Dudę chce zagłosować z kolei 45,6 proc. badanych. Urzędujący prezydent stracił z 0,3 proc. pkt. proc. Frekwencja wyniosłaby 62 proc.

Zobacz wideo Skąd fatalny wynik Biedronia? „Wybory prezydenckie w Polsce mają charakter plebiscytu”

Ponad 6 proc. ankietowanych nie wie, na kogo zagłosuje

Różnica między Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą jest niewielka. Wynosi zaledwie 2,5 pkt. proc. O tym, kto zostanie prezydentem Polski na kolejne pięć lat, mogą więc zadecydować ci, którzy dziś nie wiedzą jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze wyborów. Z sondażu IBRiS wynika, że odsetek takich osób wynosi 6,1 proc. 

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany w piątek 26 czerwca, a więc jeszcze przed ciszą wyborczą i ogłoszeniem wyników wyborów. Badanie przeprowadzono metodą CATI na próbie 1100 Polaków posiadających czynne prawo wyborcze. 

Więcej o: