Debata przed II turą wyborów prezydenckich w czwartek? Rafał Trzaskowski już odpowiedział

Rafał Trzaskowski krótko po ogłoszeniu wyników sondażowych zaapelował do Andrzeja Dudy o wspólną debatę przed II turą wyborów prezydenckich. TVN, Onet oraz Wirtualna Polska zaproponowały, by odbyła się ona w czwartek 2 lipca o godzinie 19:25. Kandydat Koalicji Obywatelskiej już potwierdził swój udział.

- Odpowiadając na gotowość Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego do wzięcia udziału w debacie, wierzymy, że transmitowana w wielu mediach tradycyjnych i internetowych debata, ułatwi milionom widzów i użytkowników podjęcie świadomej oraz odpowiedzialnej decyzji w wyborach - napisali we wspólnym liście Piotr Mieśnik (WP), Bartosz Węglarczyk (Onet) i Michał Samul (TVN, TVN24).

Zobacz wideo Prof. Flis komentuje wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich

Pierwsza debata prezydencka przed II turą miałaby się odbyć już w czwartek. Poprowadziliby ją: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Marek Kacprzak (WP). O wszystkich najważniejszych jej elementach - m.in. miejscu w studiu, kolejności odpowiadania na pytania - zadecydowałoby losowanie. Oprócz pytań dziennikarzy byłoby także miejsce na riposty, wzajemne pytania, pytania od widzów i oświadczenia kandydatów. 

Jest propozycja debaty przed II turą. Rafał Trzaskowski już odpowiedział

Debata byłaby dostępna w telewizji oraz w internecie - tym także na YouTube, Twitterze i Facebooku. Na propozycję debaty zareagował już Rafał Trzaskowski. - Stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie! - napisał na Twitterze kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Andrzej Duda na razie nie potwierdził udziału w debacie.

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów prezydenckich w I turze z 99,78 procent obwodów głosowania. Zwyciężył Andrzej Duda (43,67 procent głosów), a drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski (30,34 procent). Duda z Trzaskowskim zmierzą się 12 lipca w II turze wyborów prezydenckich.

Przeczytaj też

Więcej o: