Wybory 2020. Kogo poprze Szymon Hołownia? Krytykuje PO: Teraz będzie krzyk "Ojej, ojej, pomóżcie nam"

Szymon Hołownia podczas transmisji na Facebooku zapowiedział, że decyzję o poparciu jednego z kandydatów w drugiej turze wyborów ogłosi w środę lub w czwartek. Dziennikarz krytykował też Platformę Obywatelską za to, że nie zdecydowała się na wsparcie "obywatelskiego kandydata", tylko kierowała się "logiką partyjną".
Zobacz wideo Hołownia: Przekonaliśmy 2,5 mln ludzi

Według danych z 99,77 proc. obwodów głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich znajdą się Andrzej Duda, którego poparło 43,67 proc. wyborców oraz Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,34 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia. Zdobyte przez niego 13,85 proc. głosów przekłada się na 2 667 655 wyborców, których poparcie może zdecydowanie wpłynąć na wygraną jednego z kandydatów.

Szymon Hołownia o wynikach wyborów prezydenckich: Teraz będzie krzyk "Ojej, ojej, pomóżcie nam"

Szymon Hołownia jest świadomy tego, że jego wyborcy mogą znacząco zwiększyć szanse jednego z kandydatów na wygraną. Przy okazji jednak polityk skrytykował Platformę Obywatelską, która według niego kierowała się w wyborach logiką partyjną, a nie wyborem obywateli.

- Druga tura nie maluje się na różowo. Platforma Obywatelska popełniła straszny błąd, decydując się na to, żeby nie poprzeć obywatelskiego kandydata, który miał większe szanse wygrania z Andrzejem Dudą. Wygrała logika partyjna. Teraz będzie krzyk: "Ojej, ojej, pomóżcie nam". Trzeba było myśleć wcześniej, droga Platformo, o tym, kto miał większe szanse wygrać z Andrzejem Dudą - przyznał na nagraniu Szymon Hołownia.

- Jest jasne, że ja te wybory przegrałem. Nie ma co mówić i kokietować, że jest inaczej. Teraz trzeba zrobić (...) tak, by Polska nie przegrała drugiej tury, a to może nam się przytrafić. Polska jest dla mnie ważniejsza, niż Platforma Obywatelska. Dlatego nie zamykam się i nie strzelam fochów: dalsze rozmowy oprzemy o meritum - mówił dalej kandydat. Szymon Hołownia dodał, że decyzję dotyczącą swojego poparcia przedstawi w środę lub czwartek. Ma ona zostać podjęta po rozmowach z liderami regionalnymi, którzy pracowali w jego sztabie podczas kampanii wyborczej.

Wcześniej polityk podkreślał, że na pewno nie będzie wskazywał swoim wyborcom, na kogo mają zagłosować w drugiej turze wyborów. Kandydat mówił, że jedynie może powiedzieć, na kogo sam odda głos. - Ja wiem, na kogo na pewno nie zagłosuję. Nie zagłosuję na Andrzeja Dudę - mówił w swoim sztabie wyborczym w niedzielę Szymon Hołownia.

Więcej o: