Zagłosowali na Trzaskowskiego, teraz czekają na wóz strażacki. "Samotny żagiel na podkarpackim morzu"

Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa na Podkarpaciu, jednak w gminie Cisna zwyciężył Rafał Trzaskowski. Wysoka była również frekwencja, dlatego teraz mieszkańcy mają nadzieję, że to właśnie w ich gminie była najwyższa, bo czekają na obiecany przez MSWiA wóz strażacki.

Andrzej Duda może liczyć na wysokie poparcie w woj. podkarpackim. Według częściowych wyników z ponad 98 proc. obwodów urzędujący prezydent otrzymał tam 60,99 proc. głosów. Z kolei Rafał Trzaskowski mógł liczyć na 16 proc. głosów w regionie.

Sytuacja ma się zupełnie inaczej w gminie Cisna. Wygrał tam włodarz Warszawy z wynikiem 37,26 proc., zaś kandydat Zjednoczonej Prawicy uzyskał 26,23 proc. głosów.

I tylko Cisna niczym dumny biały samotny żagiel na podkarpackim morzu. Tutaj wygrywa Rafał Trzaskowski

- napisała na Twitterze Elżbieta Łukacijewska, eurodeputowana Koalicji Obywatelskiej.

"Wygrywa Trzaskowski, a nam rząd da nowy wóz strażacki"

Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zainicjowało akcję pod nazwą "Bitwa o wozy". Resort zapowiedział, że w każdym województwie jedna gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja będzie najwyższa, otrzyma środki na zakup wozu strażackiego. Frekwencja w Cisnej wyniosła ponad 75 proc. Mieszkańcy gminy mają więc nadzieję na nowy wóz strażacki.

Mam nadzieję, że nigdzie nie była większa. A to oznacza, że powinniśmy dostać obiecany przez rząd nowy wóz strażacki. I to jest piękne. Wygrywa Trzaskowski, a nam rząd da nowy wóz strażacki

- mówi rzeszowskiej "Gazecie Wyborczej" jeden z mieszkańców.

Wyniki pozostałych kandydatów na prezydenta w gminie Cisna:

Szymon Hołownia - 21,09 proc.,

Krzysztof Bosak - 7,14 proc.,

Robert Biedroń - 3,68 proc.,

Władysław Kosiniak-Kamysz - 3,24 proc.

Reszta startujących w wyborach prezydenckich otrzymała mniej niż 0,5 proc. głosów.

Zobacz wideo Czyje głosy uda się przejąć Trzaskowskiemu w drugiej turze?
Więcej o: