Tusk radzi Trzaskowskiemu. "Rafale, mów tylko to, w co wierzysz i walcz do końca"

Donald Tusk skomentował wyniki sondażu exit poll, które pojawiły się tuż po zamknięciu lokali wyborczych. - Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna - powiedział były premier i poradził Rafałowi Trzaskowskiemu, aby "mówił tylko to, w co wierzy i walczył do końca".

W niedzielę o 21:00 ogłoszono wyniki sondażu Ipsos exit poll. Zgodnie z nimi pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda z poparciem 41,8 proc. Taki wynik jednak oznacza konieczność przeprowadzenia drugiej tury, w której urzędująca głowa państwa zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim (według exit poll - 30,4 proc. głosów w pierwszej turze).

"Rafale, walcz do końca"

O skomentowanie tych wyników portal natemat.pl poprosił byłego premiera Donalda Tuska.

Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli. Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie

- powiedział polityk i poradził Trzaskowskiemu:

Rafale, mów tylko to, w co wierzysz i walcz do końca.

Po godz. 5:00 w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe wyniki wyborów (z 87,16 proc. proc obwodów). Pokazują one, że Andrzej Duda uzyskał 45,24 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 28,92 proc.

Czytaj więcej: PKW podała wyniki z 87 proc. obwodów. Duda zwiększa przewagę nad Trzaskowskim

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski wzywa Andrzeja Dudę do debaty
Więcej o: