Wybory 2020. Stanisław Żółtek: Z panem Dudą chętnie bym wódkę wypił, ale głosować na niego nie będę

Według sondażu exit poll Stanisław Żółtek zdobył tylko 0,3 proc. głosów. Inne badania pokazują z kolei, że różnica między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim w II turze będzie niewielka, dlatego liczyć się będzie każdy głos. Czy kandydat Nowego Kongresu Prawicy poprze któregoś z kandydatów na prezydenta?

Po tym jak media opublikowały wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, Stanisław Żółtek udzielił wywiadu dla Onetu. Stwierdził w nim m.in., że liczy, iż jego oficjalny wynik będzie lepszy niż ten sondażowy, ale najważniejsze jest dla niego to, że zyskał popularność w internecie. 

- Setki osób się do mnie zgłosiło i chce teraz ze mną działać. Dzięki temu będę mógł zorganizować jakąś porządną organizację albo nawet partię i ruszyć z nią do wyborów parlamentarnych. Mam nadzieję, że ten potencjał zdołam wykorzystać - powiedział Stanisław Żółtek.

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski wzywa Andrzeja Dudę do debaty

Stanisław Żółtek: Pan Duda tak naprawdę w tych wyborach nie startuje

Polityk stwierdził, że nie wie jeszcze, czy weźmie udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zadeklarował jednak, że nie poprze Andrzeja Dudy z powodu jego zależności od prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

- Andrzeja Dudę najbardziej lubię ze wszystkich kandydatów, bo jest sympatyczny i reprezentacyjny. Ale pan Duda tak naprawdę w tych wyborach nie startuje, więc go nie poprę. Głos oddany na niego to głos na prezesa Kaczyńskiego i jego otoczenie, a ja chcę głosować na prezydenta. Z panem Dudą chętnie bym wódkę wypił, ale głosować na niego na pewno nie będę - mówił Żółtek.

A co z Rafałem Trzaskowskim? Kandydat Kongresu Nowej Prawicy stwierdził, że mógłby go poprzeć, jeśli ten zgodziłby się jego postulatami. 

- Jeśli oświadczy, że jest za likwidacją podatków i zmieni swoje podejście do Unii Europejskiej, to wtedy go poprę. Ale raczej tego nie zrobi - powiedział Stanisław Żółtek. 

Sondaż na II turę wyborów 2020. Duda wygrywa o włos

Z badań sondażowych i wyników cząstkowych wyborów prezydenckich 2020 wynika, że konieczne będzie przeprowadzenie II tury, która odbędzie się 12 lipca. Sondaż przeprowadzony przez firmę Indicator dla TVP Info wskazuje na to, że Andrzej Duda wygra drugie starcie z Rafałem Trzaskowskim, ale różnica głosów między nimi będzie wynosić zaledwie 1,8 pkt. proc. O tym, kto zostanie prezydentem Polski na kolejne pięć lat, mogą zadecydować wyborcy, którzy dziś są niezdecydowanie. 

Więcej o: