Duda z największą liczbą głosów w USA i Kanadzie. Trzaskowski wygrywa w Czechach i na statkach

Rafał Trzaskowski uzyskał największą liczbę głosów w Czechach, na statkach morskich i platformach. Z kolei Andrzej Duda mógł liczyć na najwyższe poparcie w USA i Kanadzie. Wynika tak z protokołów przyjętych przez Państwową Komisję Wyborczą.

PKW podaje, że w Czechach najwięcej głosów uzyskał Rafał Trzaskowski. Poparło go 892 osób. Na Szymona Hołownię głosowało 255 osób, a na Roberta Biedronia - 192 osoby. Na Andrzeja Dudę swój głos oddało 164 Polaków przebywających w Czechach.

Prezydent Warszawy prowadzi również na statkach morskich i platformach. Uzyskał tam 38 proc. głosów. Następni są Krzysztof Bosak - 19,5 proc. i Szymon Hołownia - 17,6 proc. Na Andrzeja Dudę głosowało 13,6 proc. uprawnionych.

USA i Kanada głosowały na Dudę

Jak wynika z protokołów komisji, Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę w Stanach Zjednoczonych, gdzie otrzymał 50,7 proc. głosów. Drugi jest Rafał Trzaskowski z wynikiem 34,6 proc., a trzeci Szymon Hołowni - 6,2 proc.

Urzędujący prezydent prowadzi także w Kanadzie, gdzie uzyskał 63,46 proc. głosów. Drugi Rafał Trzaskowski zdobył 26,18 proc. głosów, a trzeci Krzysztof Bosak - 5,86 proc.

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski wzywa Andrzeja Dudę do debaty
Więcej o: