Na kogo Krzysztof Bosak odda głos w II turze wyborów? Pojawiło się oficjalne oświadczenie

W drugiej turze wyborów, które odbędą się 12 lipca wezmą udział Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W ostatecznym sondażu bardzo ważne będą głosy osób, które w pierwszej turze zagłosowały na jednego z pozostałych kandydatów. Wiele wskazuje na to, że wyborcy Krzysztofa Bosaka mogą mieć spory wpływ na wybór prezydenta.
Zobacz wideo Czyje głosy uda się przejąć Trzaskowskiemu w drugiej turze?

Jeszcze w trakcie swojej kampanii wyborczej kandydat Konfederacji wspominał o tym, na kogo mógłby oddać swój głos, gdyby sam nie dostał się do drugiej tury wyborów.

Program Krzysztofa Bosaka wsparło 7,4 proc. wyborców

W styczniu tego roku Krzysztof Bosak uzyskał nominację do grona kandydatów na prezydenta. Jego program opierał się na wolności gospodarczej, pełnych swobodach obywatelskich, walce z socjalizmem czy realnej ochronie interesów kraju.

Co więcej, Bosak zapewniał, że nie podpisze żadnej ustawy dotyczącej podniesienia podatków czy też legalizacji małżeństw homoseksualnych. Ostatecznie dało mu to 7,4 proc. poparcia i brak awansu do drugiej tury.

Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020.Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Gazeta.pl

Na kogo zagłosuje Bosak? "Będziemy się zastanawiać"

Jeszcze przed wyborami prezydenckimi, Bosak w wywiadzie dla TVN24 opowiedział, jak według niego powinny głosować wyborcy, gdyby kandydat Konfederacji nie dostał się do drugiej tury. - Wyborcy Bosaka, chcą Krzysztofa Bosaka w drugiej turze wyborów. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski to kandydaci o podobnych poglądach, którzy toczą jałowy spór - mówił.

Największe zainteresowanie w kontekście jego wypowiedzi dotyczyło jednak tego, na kogo oddałby swój głos w drugiej turze. - Nie chciałbym spekulować o scenariuszu swojej porażki, bo to byłoby niepoważne wobec moich sympatyków. Gdyby się zdarzyła druga tura beze mnie, to będziemy się zastanawiać - odpowiedział wówczas Bosak.

Niedługo po ogłoszeniu wyników wyborów Konfederacja na swoim oficjalnym profilu na Facebooku poinformowała jednak, że "nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich".

Więcej o: