Sondaż dla TVP na II turę wyborów 2020. Głosy wyborców podzielone niemal po równo

Zgodnie z wynikami exit poll do drugiej tury wyborów dostaną się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Sondaż Indicator dla TVP Info wskazuje, że niewielką przewagą to kandydat Prawa i Sprawiedliwości zostanie wybrany na drugą kadencję.
Zobacz wideo Andrzej Duda: Moja przewaga jest potężna

Sondaż Indicator został przeprowadzony na zlecenie TVP Info tuż po zakończeniu pierwszej tury głosowania i publikacji wyników exit poll. Według tych badań w drugiej turze wyborów największe poparcie otrzymałby urzędujący prezydent Andrzej Duda, którego wskazało 50,9 proc. badanych. Rafał Trzaskowski dostałby 49,1 proc. głosów. Różnica między kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, a kandydatem Koalicji Obywatelskiej wynosi dokładnie 1,8 pkt. proc.

Sondaż TVP Info dla II tury wyborów. Andrzej Duda z przewagą niemal dwóch procent

Z sondażu exit poll pracowni Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu wynika, że w pierwszej turze wyborów najwięcej głosów otrzyma Andrzej Duda. Obecny prezydent uzyskał 41,8 proc. głosów badanych. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski, który zdobył 30,4 proc. poparcia.

Podobny sondaż przeprowadziła także pracownia Kantar na zlecenie TVN24. Według tego badania przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim jest mniejsza i wynosi 0,8 pkt. proc. Dodatkowo niemal 10 proc. badanych wyborców nie potrafiło dziś wskazać, na kogo zagłosuje w drugiej turze głosowania.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 12 lipca. Przez ten czas dwóch kandydatów będzie miało okazję przekonać do siebie niezdecydowanych wyborców. Oficjalne wyniki wyborów poznamy nieco później niż zwykle. Według szefa Państwowej Komisji Wyborczej będzie to wtorek 30 czerwca lub najpóźniej środa 1 lipca rano. 

Więcej o: