Terlecki "wie, gdzie jest" Kaczyński, ale nie powie. O wyniku prezydenta: Mogło być lepiej

Dziennikarze zwrócili uwagę na to, że podczas wieczoru wyborczego prezydenta Dudy zabrakło Jarosława Kaczyńskiego. Pytany o to Ryszard Terlecki odparł: - Wiem, gdzie jest Jarosław Kaczyński, ale to nie w tej chwili... Pewnie jutro będziecie państwo wiedzieć. Wicemarszałek Sejmu stwierdził też, że wynik prezydenta mógłby być lepszy.

Wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki skomentował w rozmowie z dziennikarzem TVN24 wyniki sondażu exit poll po niedzielnych wyborach prezydenckich. Wynika z niego, że czeka nas druga tura, w której zmierzą się Andrzej Duda (zdobył 41,8 proc. głosów) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.).

Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020.Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Gazeta.pl

Wybory prezydenckie 2020. Terlecki o wyniku Dudy: Mogło być lepiej

Pytany o wynik urzędującego prezydenta, Terlecki powiedział:

Mogło być lepiej, mogło być tak, jak według sondaży, jak na Podkarpaciu. Myślę, że będzie tak w całej Polsce po drugiej turze. Dziś musimy na to poczekać, ciężko na to zapracować.

Terlecki nawiązał tym samym do sondażowych wyników Dudy z woj. podkarpackiego. Tam prezydent uzyskał 60,6 proc. głosów, gdy Rafał Trzaskowski zaledwie 14 proc. Co więcej, Terlecki nawiązał do pierwotnego terminu wyborów, czyli 10 maja (te ostatecznie, ze względu na epidemię, się nie odbyły). - Mogliśmy to rozstrzygnąć w maju, wtedy i pan Kosiniak-Kamysz miał dobry wynik, woleli poczekać (PSL - red.), mają marny wynik, tak się płaci za błędy.

Terlecki o nieobecności Kaczyńskiego: Wiem, gdzie jest. Jutro będziecie państwo wiedzieć

Dziennikarz TVN24 zapytał również Terleckiego o to, gdzie jest prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Nie był bowiem obecny na wieczorze wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy. Terlecki odpowiedział na to pytanie dosyć enigmatycznie:

Wiem, gdzie jest Jarosław Kaczyński, ale to nie w tej chwili... Pewnie jutro będziecie państwo wiedzieć.

Gdy dziennikarz dopytywał o tę sprawę, Terlecki odparł: Nie, nie jestem upoważniony.

Zobacz wideo Duda dziękuje Trzaskowskiemu - publiczność buczy