Wybory 2020. Kandydaci ruszyli w Polskę. Ostatni dzień kampanii, od soboty cisza wyborcza

Piątek jest ostatnim dniem kampanii przed wyborami, które odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Większość kandydatów ostatnie przemówienia i spotkania z wyborcami zaplanowało w Warszawie.
Zobacz wideo Jak zagłosować korespondencyjnie na kwarantannie lub w izolacji?

W piątek 26 czerwca wypada ostatni dzień kampanii, w której udział bierze 11 kandydatów na prezydenta. Przed rozpoczęciem ciszy wyborczej politycy odwiedzą jeszcze różne regiony Polski.

Ostatni dzień kampanii wyborczej. Politycy rozjadą się po całej Polsce

Andrzej Duda w piątek odwiedzi województwo wielkopolskie. Jak podaje portal tenpoznan.pl, kandydat Zjednoczonej Prawicy odwiedzi miejscowości Koło, Wierzbinek i Konin. Urzędujący prezydent chce odwiedzić między innymi Okręgową Spółdzielnię Mleczarską i miejskie targowisko w Koninie. Później Duda pojedzie na Śląsk, a dokładniej spotka się z mieszkańcami Rybnika, Skoczowa i Krzepic. Kampanię zakończy w Starym Sączu w Małopolsce, gdzie około godziny 23 wygłosi przemówienie.

Rafał Trzaskowski ostatni dzień kampanii spędzi na Mazowszu. Kandydat Koalicji Obywatelskiej najpierw uda się na lotnisko w Modlinie. Później odwiedzi Płońsk. Na godzinę 18 zaplanowane jest spotkanie z mieszkańcami Warszawy, które odbędzie się na Placu Zamkowym. Rafał Trzaskowski ma podsumować na nim pomysły programowe, które opublikowane zostały wczoraj wieczorem. O 21 odbędzie się także konferencja polityka w miejscowości Międzyborów.

Szymon Hołownia rozpocznie ostatni dzień kampanii w Łodzi. Niezależny kandydat ma odwiedzić Targ Barlickiego, a później pojechać do Grodziska Mazowieckiego, gdzie planowane jest spotkanie z mieszkańcami. Polityk podsumuje swoją kampanię podczas konferencji przed Belwederem, zaplanowanej na godzinę 16. Później Szymon Hołownia uda się przed swój kampanijny mural na ul. Waryńskiego i na warszawski Dworzec Wileński.

Robert Biedroń kończy kampanię prezydencką w Krakowie, gdzie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami oraz konferencja prasowa. Później kandydat Lewicy przyjedzie do Warszawy. O godzinie 20 przed Pałacem Kultury i Nauki ma odbyć się podsumowanie kampanii. Następnie kandydat przejedzie metrem na bulwary.

Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedzi z kolei Limanową i Nowy Sącz w Małopolsce, a później także Miechów. Kandydat PSL będzie też w Rzeszowie i miejscowości Końskie. O godzinie 20 w Klubie Sosnowym w Warszawie odbędzie się ostatnia konferencja tego kandydata.

Krzysztof Bosak, podobnie jak Rafał Trzaskowski, w piątek będzie na Mazowszu. Kandydat Konfederacji spotka się z mieszkańcami Otwocka. O 17 w lokalu Wysoka Kultura w Warszawie rozpocznie się wiec wyborczy tego polityka.

Więcej o: