Poczta Polska skarży się do Elżbiety Witek na kontrole poselskie. "Deprecjonowanie Pocztowców"

Poczta Polska złozyła do Elżbiety Witek skargę na posłów Koalicji Obywatelskiej. Zarząd spółki skarży się na "liczne kontrole poselskie podejmowane na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy". Chodzi o kontrole dotyczące wyborów, które miały odbyć się 10 maja.

Skarga dotyczy Katarzyny Lubnauer, Roberta Kropiwnickiego, Marcina Kierwińskiego, Michała Szczerby, Jana Grabca, Konrada Frysztaka, Zbigniewa Konwińskiego oraz Dariusza Jońskiego. To grupa posłów, która bierze udział w kontrolach poselskich w Poczcie Polskiej. 

Poczta Polska składa skargę na posłów

Z nieznanych nam przyczyn niedługo po publikacji dzisiejszy komunikat Poczty Polskiej zniknął ze strony internetowej. Zdążyliśmy jednak zrobić zrzut ekranu, który prezentujemy poniżej.

Komunikat Poczty PolskiejKomunikat Poczty Polskiej Poczta Polska

Szerzej treść skargi cytuje m.in. RMF FM. Operator zarzuca w niej posłom, że stawiają spółkę w negatywnym świetle, "podważając jej wiarygodność w oczach klientów i kontrahentów". "Efektem działań wyżej wymienionych Parlamentarzystów jest deprecjonowanie Pocztowców jako grupy zawodowej" - przytacza RMF FM

Zobacz wideo Kto powinien ponieść odpowiedzialność za koszty majowych wyborów?

Spółka już wcześniej uskarżała się na wizyty posłów w swojej siedzibie. Kilka dni temu zarzuciła Kierwińskiemu i Kropiwnickiemu używanie rasistowskich sformułowań pod adresem przedstawicieli PP. Inną wersję przedstawiali w rozmowie z Gazeta.pl posłowie. Robert Kropiwnicki twierdził, że spółka "próbuje odwracać kota ogonem". Wtedy to posłowie złożyli na ręce marszałkini Sejmu pismo z prośbą o interwencję w związku utrudnianiem kontroli poselskiej.

Więcej o: