Wybory prezydenckie 2020. Nowy sondaż: Trzaskowski traci kilka punktów. Duda wygrywa w II turze

40 proc. respondentów odda głos w I turze na Andrzeja Dudę - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24. Rafał Trzaskowski moze liczyć na 27 proc.

W badaniu pracowni Kantar przeprowadzonym na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 zapytano ankietowanych, na kogo oddadzą głos w najbliższą niedzielę. 40 proc. odpowiedziało, że zagłosuje na Andrzeja Dudę. To wynik bez zmian względem sondażu z 18 czerwca.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Trzaskowski ze spadkiem

Na Rafała Trzaskowskiego zagłosuje według badania 27 proc., co oznacza spadek o 5 punktów proc. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Hołowni, na którego zagłosować chce 13 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.)

Kolejny jest Krzysztof Bosak z wynikiem 7 proc. (bez zmian). Na piątym miejscu uplasował się Robert Biedroń (3 proc. poparcia, wzrost o 1 pkt. proc.), kolejny zaś Władysław Kosiniak-Kamysz (2 proc., spadek o 1 pkt. proc.). 

Zobacz wideo Jak zagłosować korespondencyjnie na kwarantannie lub w izolacji?

Pozostali kandydaci uzyskali 0 proc. 8 proc. to niezdecydowani. Szacowana frekwencja wynosi 58 proc.

W II turze, przy założeniu, że wejdzie do niej Duda z Trzaskowskim, 47 proc. ma obecnie urzędujący prezydent (spadek o 1 pkt. proc.). Na Trzaskowskiego zagłosować chce 45 proc. (spadek o 3 pkt. proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 24-25 czerwca na grupie 1500 osób.

Więcej o: