Wybory 2020. Rafał Trzaskowski na pustym polu w Rzeszowie. "Efekty programu Mieszkanie Plus widać za mną"

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski w środę udał się między innymi do Rzeszowa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zorganizował konferencję prasową w miejscu, gdzie miały powstać mieszkania w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus. - Jakie są tego efekty, widać za mną - mówił polityk wskazując na pusty teren.

Rafał Trzaskowski podczas wizyty w Rzeszowie zapowiadał, że przedstawi swoją koncepcję programu dla osób młodych. Polityk zauważył, że jedną największych barier dla młodych jest brak możliwości zakupu własnego mieszkania. Kandydat Koalicji Obywatelskiej odniósł się przy okazji do rządowego programu Mieszkanie Plus.

Rafał Trzaskowski krytykuje program Mieszkanie Plus: Efekty, widać za mną

- Samorząd próbował współpracować z rządzącymi, przygotowano działki tak, jak tutaj w Rzeszowie. Ten program okazał się jednym wielkim niewypałem. Miało być 100 tysięcy mieszkań, zamiast tego mamy niespełna tysiąc, około 800, czyli niecały procent - mówił Rafał Trzaskowski.

- Dla porównania chcę powiedzieć, że w samej Warszawie oddaliśmy 228 mieszkań, a kolejne 460 oddamy w tym roku. Łatwo porównać to, co zostało wykonane w jednym mieście i to, co rząd PiS zaproponował i wykonał w ostatnich latach - mówił dalej.

Rafał Trzaskowski podkreślił, że największym problemem jest m.in. zebranie wkładu własnego na, by wystąpić o kredyt na zakup nieruchomości. Polityk zauważył, że rząd PO-PSL przygotował swoje programy, które były według kandydata bardziej efektywne niż program Mieszkanie Plus. - PiS postanowił te wszystkie wysiłki wyrzucić do kosza, zaproponować swój program, który miał być dużo bardziej efektywny. A jakie są tego efekty widać za mną - podsumował.

Zobacz wideo Trzaskowski - miły, niepozorny, ale z PO [Puszka Polityczna]
Więcej o: