Najnowszy sondaż. Trzaskowski o włos wygrywa z Dudą w II turze. Wielu wciąż nie zdecydowało

W pierwszej turze najsilniejszy Andrzej Duda, drugi - Rafał Trzaskowski, a za nimi kolejni kandydaci. Wyniki nowego sondażu IBRIS dla I tury nie są zaskakujące. Co innego w II turze - według sondażu w niej więcej osób popiera Rafała Trzaskowskiego. Ale jego przewaga nad prezydentem Dudą jest niewielka, wielu jest zaś wyborców niezdecydowanych.
Zobacz wideo Dlaczego wciąż nie poznaliśmy programu Trzaskowskiego?

Jeśli potwierdziłyby się wyniki sondażu IBRIS dla "Polityki", w I turze wyborów prezydenckich w najbliższą niedzielę wygrałby Andrzej Duda. Zagłosowałoby na niego 43,1 proc. badanych. Na kolejnym miejscu znalazłby się kandydat KO Rafał Trzaskowski z poparciem 27,4 proc. 

10,1 proc. uczestników badania wybrałoby Szymona Hołownię. Kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał w sondażu 7,5 proc. głosów, Krzysztof Bosak z Konfederacji 6,2 proc., a kandydat Lewicy Robert Biedroń - 4,5 proc. 1,2 proc. wyborów jest niezdecydowanych co do tego, kogo wybrać w I turze. 

Do II tury dostaliby się więc urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - i to drugi z nich uzyskałby więcej głosów. Na Trzaskowskiego zagłosowałoby 46 proc. badanych, a na Dudę 45,2 proc. Odsetek niezdecydowanych jest tu dużo wyższy - to 8,8 proc. 

Badanie ogólnopolskie przeprowadzono na próbie 1100 osób w dniach 19-20 czerwca 2020 r., metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Więcej o: