Plakaty z klepsydrą Andrzeja Dudy. Warszawski ratusz komentuje sprawę

W Warszawie pojawiły się ogłoszenia imitujące klepsydrę, na których znajduje się nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy. Warszawski ratusz zapewnił, że miasto usuwa nielegalne plakaty.
Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii

W kilku miejscach w Warszawie pojawiły się plakaty imitujące klepsydrę, gdzie jako osoba zmarła wskazany jest prezydent Andrzej Duda. Na plakatach znajdowało się też zmodyfikowane logo Prawa i Sprawiedliwości, gdzie literę "i" zastąpiono środkowym palcem, a "s" symbolem dolara.

W Warszawie pojawiły się klepsydry "Rezydenta Dudy"

"Z żalem zawiadamiamy, po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda, poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi. Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli" - napisano na plakacie podpisanym przez "pogrążoną w żalu Nietykalną Kastę "Lepszego Sortu".

Daty wspomniane na plakacie dotyczą pierwszej i ewentualnie drugiej tury wyborów prezydenckich. Do sytuacji odniósł się już warszawski ratusz. Rzeczniczka Karolina Gałecka na Twitterze zapewniła, że od razu wydana została decyzja dotycząca usunięcia nielegalnych plakatów.

"Nie ma i nie będzie naszej zgody na wyrażanie opinii w ten sposób. Są to niedopuszczalne zachowania, które zawsze będziemy piętnować" - napisała rzeczniczka warszawskiego urzędu miasta. Dalej Karolina Gałecka napisała, że plakaty zostały zdjęte wzdłuż ulicy Marszałkowskiej. Patrole dodatkowo sprawdzają inne miejsca, w których mogą pojawić się podobne ogłoszenia.

Więcej o: