Piotr Gliński o Rafale Trzaskowskim: Niech on sobie będzie prezydentem w Berlinie

- Jak można wybrać na prezydenta Polski gościa, który opowiada, że on chce mieć lotnisko w Berlinie? No to niech on sobie będzie prezydentem w Berlinie - powiedział o Rafale Trzaskowskim minister kultury Piotr Gliński.

Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwiedził w niedzielę Olsztyn, gdzie zachęcał do głosowania na Andrzeja Dudę. Podczas spotkania z sympatykami PiS powiedział, że nadchodzące wybory prezydenckie są "decydujące".

- One decydują o możliwości prowadzenia suwerennej polityki w obszarze gospodarczym. My chcemy mieć polskie stocznie, a nie stocznie niemieckie. My chcemy mieć polskie lotniska, a nie lotnisko w Berlinie. No naprawdę, jak można wybrać na prezydenta Polski gościa, który opowiada, że on chce mieć lotnisko w Berlinie? No to niech on sobie będzie prezydentem w Berlinie - powiedział Piotr Gliński.

Ten fragment wypowiedzi wicepremiera można usłyszeć w 15 minucie poniższego nagrania. 

 

Rafał Trzaskowski krytykował pomysł budowy CPK. "Miliardy należy przeznaczyć na służbę zdrowia"

Mówiąc o "lotnisku w Berlinie", Piotr Gliński nawiązał do krytycznych wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego na temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Urzędujący prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski przekonywał w maju, że czas, w którym ludzie tracą pracę z powodu kryzysu spowodowanego koronawirusem, to nie najlepszy moment na "drogie, polityczne projekty". 

"Miliardy na CPK, przekop Mierzei czy PFN należy przeznaczyć na służbę zdrowia, ochronę miejsc pracy i bezpieczeństwo" - napisał Rafał Trzaskowski na Twitterze.

Więcej o: