Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Duda z największym poparciem. Wygrywa też II turę, ale dosłownie o włos

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda uzyskałby 44,6 proc. głosów - wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl. Na drugim miejscu, z poparciem na poziomie 29,3 proc. znalazłby się Rafał Trzaskowski. W ewentualnej drugiej turze na kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrałby z Dudą o włos, bo zaledwie o 1,8 punktu procentowego.

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl, największe poparcie w wyborach prezydenckich uzyskałby Andrzej Duda. Na urzędującego prezydenta głos oddałoby 44,6 proc. ankietowanych, czyli o 0,5 punktu procentowego więcej niż w poprzednim badaniu. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, drugi wynik - 29,3 proc. - przypadłby natomiast Rafałowi Trzaskowskiemu (wzrost poparcia o 1 pkt proc.).

Podium zamknąłby Szymon Hołownia z poparciem na poziomie 8,9 (spadek o 1,8 pkt. proc.). 

Zobacz wideo Męskie Granie - Studio Ż

Na kolejnych miejscach znaleźli się: kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (7,3 proc.; +0,2 pkt proc.), lider PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz (6,9 proc.; +0,3) oraz przedstawiciel Lewicy Robert Biedroń (2,1 proc.; -0,6). Chęć oddania głosu na innego kandydata wyraziło 0,9 proc. badanych. 

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda zwycięzcą drugiej tury według sondażu pracowni Estymator

Z sondażu pracowni Estymator wynika, że Andrzej Duda wygrałby też ewentualną drugą turę. W wyborczej "dogrywce" urzędujący prezydent pokonałby Rafała Trzaskowskiego, uzyskując 50,9 proc. głosów. Chęć oddania głosu na jego rywala zadeklarowało jednak niewiele mniej, bo 49,1 proc.  badanych. Różnica pomiędzy dwoma głównymi kandydatami wynosi zaledwie 1,8 punktu procentowego.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 60 proc. Sondaż przeprowadzono w dniach 18-19 czerwca na reprezentatywnej grupie 1017 osób. 

Więcej o: