Wybory 2020. Nowy spot Andrzeja Dudy, a w nim atak na Rafała Trzaskowskiego. "Dość mamy twojej ściemy"

W sobotę 20 czerwca sztab wyborczy Andrzeja Dudy zaprezentował nowy spot wyborczy zatytułowany #RafałNieKłam. Poświęcono go w całości jednemu z głównych rywali urzędującego prezydenta - Rafałowi Trzaskowskiemu, kandydatowi Koalicji Obywatelskiej. W spocie wypominane mu są m.in. "reputacja leniuszka", słaba znajomość Polski czy karta LGBT.

W sobotę 20 czerwca na serwisie YouTube oraz Twitterze Andrzeja Dudy zamieszczono nowy spot wyborczy pod tytułem #RafałNieKłam. W prześmiewczym klipie do Rafała Trzaskowskiego lektorka zwraca się jako Polska.

Cześć Rafał. To ja, Polska. Słabo się znamy. Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać. Złośliwi mówią, że jesteś gotów pracować cztery tygodnie, by potem pięć lat nic nie robić. Jestem przekonana, że to niepotrzebna złośliwość, acz masz reputację leniuszka. A Polska wymaga dużo pracy i jasnych priorytetów. Twoim jest lotnisko w Berlinie i karta LGBT. Martwi mnie, że kiedy było w Warszawie ciężko z wirusem, Ty poszedłeś na L4. Ze zmęczenia? Serio dałeś biednej pani 20 gr?

- słyszymy w spocie.

Wybory 2020. Nowy spot Andrzeja Dudy pt. #RafałNieKłam wspomina m.in. o oczyszczalni Czajka

Na tym jednak nie koniec szpil wbijanych kandydatowi Koalicji Obywatelskiej. W spocie możemy usłyszeć m.in. wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego o tym, że Nord Stream 2 to "porozumienie prywatnych firm i nie stoją za tym rządy", "szczery jestem tylko w stosunku do zmarłych przodków", a także iż "od orzeszków się tyje".

W wideo możemy również usłyszeć, że choć Rafał Trzaskowski "lansuje się na ekologii", to "jedynym, co Polska od niego dostała, jest rozwożone toksyczne szambo" (co nawiązuje do awarii w oczyszczalni Czajka). "Więc Rafał, dość to my mamy, ale twojej ściemy. Polska" - kwituje spot lektorka.

Cały spot Andrzeja Dudy możecie obejrzeć tutaj:

Zobacz wideo #RafałNieKłam - nowy spot Andrzeja Dudy

Dziś pojawił się również nowy spot Rafała Trzaskowskiego

Co ciekawe dziś swój spot wyborczy pt. "Mój dom" wypuścił też Rafał Trzaskowski. Nie jest on jednak - jak spot rywala - poświęcony Andrzejowi Dudzie. Spot ma formułę autobiograficznej prezentacji, w której kandydat Koalicji Obywatelskiej przedstawia wyborcom siebie oraz swoją rodzinę, swoje środowisko, zarówno to najbliższe, np. dom, jak i dalsze - tj. miejsca, w których pracował i pracuje do dziś, w tym stołeczny ratusz.

Cezary Tomczyk tuż przed samą prezentacją powiedział, że sztabowcom kandydata KO zależało, aby pokazać prawdziwego Rafała Trzaskowskiego wszystkim Polakom - w tym widzom TVP, którzy, choć nie ze swojej winy, odbierają "przekaz nieprawdziwy, często zmanipulowany, ocenzurowany" (więcej na ten  temat: Spot Rafała Trzaskowskiego "Mój dom". Sztab kandydata KO odpowiada też na pozew TVP).

Więcej o: