Sztab Dudy złożył pozew przeciwko Trzaskowskiemu. Za co? Nie chce powiedzieć

Sztab Andrzeja Dudy złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu - poinformował Krzysztof Sobolewski. Polityk nie podał jednak żadnych szczegółów poza tym, że chodzi o "kłamstwo", które prezydent stolicy miał wypowiedzieć na jednym z wieców wyborczych.

W piątek pełnomocnik sztabu Andrzeja Dudy i szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski poinformował, że został złożony pozew w trybie wyborczym przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu.

Za jedno z kilku kłamstw, które udało mu się powiedzieć w ostatnim czasie, w kampanii wyborczej. Od razu chcę zaznaczyć, że dokładnie nie będę mówił, za które, ponieważ nie chcę ułatwiać pracy sztabowi Rafała Trzaskowskiego

- powiedział Krzysztof Sobolewski na konferencji prasowej. Polityk podkreślił, że w pozwie sztab starającego się o reelekcję prezydenta domaga się sprostowania nieprawdziwej informacji, którą "wypowiedział na jednym z wieców wyborczych" oraz opublikowania tego sprostowania w tych mediach, w których "wybrzmiały te słowa".

Czekamy na decyzję sądu, na kiedy zostanie wyznaczone posiedzenie. Przypominam, że pozew musi być rozpatrzony w ciągu 24 godzin od złożenia

- zaznaczył polityk. W czasie pytań od dziennikarzy Sobolewski stwierdził, że zostało "wybrane jedno kłamstwo" i w związku z nim złożono pozew. Nie chciał powiedzieć, o którą wypowiedź dokładnie chodzi, ani na którym wiecu to "kłamstwo" zostało wypowiedziane.

Wzrost poparcia dla Trzaskowskiego

Z najnowszych sondaży wynika, że coraz więcej osób chce zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. Według badania przeprowadzonego przez Pollster dla "Super Expresu" poparcie dla prezydenta stolicy wzrosło w ciągu tygodnia o 2 punkty procentowe - do 30,28 proc., a dla Dudy spadło do 40,82 proc. z 41,17 proc. Natomiast z danych zebranych podczas badania przez Kantar na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 wynika w pierwszej turze Andrzej Duda uzyskałby poparcie na poziomie 40 procent a Rafał Trzaskowski - 32 procent, a w drugiej turze obaj mogliby liczyć na poparcie na tym samym poziomie - 48 procent. 

Czytaj więcej: Trzaskowski powoli goni Dudę, prezydent z niewielkim spadkiem poparcia [SONDAŻ]

Zobacz wideo Prof. Dudek o scenariuszach po drugiej turze wyborów
Więcej o: