Trzaskowski powoli goni Dudę, prezydent z niewielkim spadkiem poparcia [SONDAŻ]

Niewielki spadek poparcia dla Andrzeja Dudy oraz skok o dwa punkty procentowe Rafała Trzaskowskiego - tak wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego dla "SE".

Na zamówienie "Super Expressu" pracownia Pollster przeprowadziła sondaż prezydencki, w którym w I turze wygrywa Andrzej Duda z poparciem rzędu 40,82 proc. W drugiej turze urzędujący prezydent spotkałby się z Rafałem Trzaskowskim, którego wskazało 30,28 proc. badanych. Sondaż pojawił się już po debacie prezydenckiej w TVP, ale przeprowadzany był 16-17 czerwca.

Czytaj więcej: Po debacie w TVP. Wygranego nie ma, cichym "bohaterem" pytania zadawane przez dziennikarza

"SE" wskazuje, że w porównaniu do analogicznego badania sprzed około tygodnia, Duda stracił niewiele - mniej niż pół punktu procentowego (w poprzednim sondażu miał 41,17 proc.). Z kolei Trzaskowski poprawił swój rezultat o ponad dwa punkty procentowe (wcześniej miał 28,14 proc.).

Podium zamyka Szymon Hołownia, który zanotował 11,74 proc. poparcia (wcześniej miał 14 proc.). W dół poszło też poparcie Roberta Biedronia - z 5,22 proc. do 3,28 proc. Wzrost odnotowali z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz (z 4,99 proc. do 6,06 proc.) oraz Krzysztof Bosak (z 4,97 do 6,24 proc.).

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii
Więcej o: