Rafał Trzaskowski komentuje debatę w TVP: Telewizja jest kompletnie odklejona, a razem z nimi rządzący

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski podczas ostatniej konferencji prasowej skrytykował debatę przeprowadzoną w TVP. Według kandydata pytania zadawane politykom w ogóle nie dotyczyły najbardziej bieżących problemów w kraju.
Zobacz wideo TVP kontra Trzaskowski. Tak przedstawiany jest kandydat na prezydenta w publicznej telewizji

- Miałem wrażenie, że rządzący i telewizja publiczna są całkowicie oderwani od rzeczywistości. Dyskutowaliśmy o problemach, które dzisiaj nie są problemami podstawowymi, najważniejszymi w momencie, kiedy wychodzimy z epidemii - zaczął konferencję prasową kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski krytykuje debatę w TVP. "Dyskutowaliśmy o problemach, które nie są dzisiaj problemami podstawowymi"

Polityk komentował debatę przeprowadzoną w TVP zauważając, że nie padło na niej ani jedno pytanie związane ze służbą zdrowia, edukacją czy pomocą dla przedsiębiorców po epidemii koronawirusa. Rafał Trzaskowski podkreślił, że pytania powinny dotyczyć bieżących problemów np. związanych z edukacją zdalną czy też ochroną środowiska.

- Wygląda na to, że telewizja publiczna jest kompletnie odklejona, a razem z nią rządzący, którzy przecież decydują o tym, jakie pytania są zadawane. Są kompletnie odklejeni od tej rzeczywistości, w której my dzisiaj żyjemy - podsumował debatę Rafał Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta mówił dalej o wyniku dzisiejszego spotkania z przedsiębiorcami. Rafał Trzaskowski podkreślał też rolę edukacji i równouprawnienia czy udziału kobiet na rynku pracy. - To jest bardzo istotne, żeby było jak najmniej takich obrazków, gdzie dziesięciu smutnych panów w garniturach rozmawia o tematach takich jak np. aborcja. Bo to nie jest poważne. Dziś trzeba dbać o to, żeby kobiety w naszym życiu społecznym miały dokładnie tyle samo do powiedzenia, co mężczyźni - podsumował polityk. 

Więcej o: