Wybory 2020. Sonda TVP Info o tym, kto wygrał debatę, nieważna? Liderem Trzaskowski

Wybory 2020. TVP Info uruchomiło sondę, która miała wskazać, który z uczestników debaty prezydenckiej w TVP poradził sobie najlepiej. Niestety, po niecałych 30 minutach została unieważniona. Choć debata wciąż trwała.

TVP Info na swoim koncie na Twitterze zamieściło ankietę na temat odbywającej się w TVP 1 debaty prezydenckiej. W sondzie pytano o to, który z kandydatów wygrał starcie. Niestety, w niecałe 30 minut od jej uruchomienia, administratorzy konta napisali, że... sonda jest nieważna. Powodem jej wadliwości miał być "strumień botów".

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że sonda już na obecnym etapie jest nieważna. Wykryliśmy strumień 600 botów. Nie zdejmujemy jednak sondy, żeby nie dawać pretekstu do kłamliwych zarzutów wobec TVP

- napisano w poście na profilu stacji.

Ponieważ sondę można nadal oglądać, możemy zauważyć, że liderem w głosowaniu został Rafał Trzaskowski, który znacznie wyprzedził pozostałych kandydatów.

Sytuację na Twitterze skomentowało wiele osób. Odniósł się do niej m.in. dziennikarz "Rzeczypospolitej", Jacek Nizinkiewicz.

To jest najlepsze podsumowanie #debataTVP

- napisał, zamieszczając screeny postów na temat sondy.

Zobacz wideo TVP kontra Trzaskowski. Tak przedstawiany jest kandydat na prezydenta w publicznej telewizji
Więcej o: