Debata prezydencka 2020. Mirosław Piotrowski - program wyborczy, postulaty, partia

Debata prezydencka 2020. Mirosław Piotrowski to nauczyciel akademicki, były europoseł oraz współpracownik mediów Tadeusza Rydzyka. Co postuluje jako kandydat na prezydenta? Jaki ma program?

Wybory 2020. Mirosław Piotrowski - wiek, żona, dzieci, wykształcenie

Mirosław Piotrowski urodził się 9 stycznia 1966 r. w Zielonej Górze. Jest historykiem i wykładowcą akademickim. Razem z żoną Anną ma czwórkę dzieci, Tomasza, Alicję, Piotra i Olgę.

W 1990 r. ukończył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, trzy lata później doktoryzowała się na tej samej uczelni. Na habilitację musiał czekać do 2001 r., kiedy to na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu przedstawił rozprawę na temat reemigracji Polaków z Niemiec w latach 1918–1939.

W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim stosunkami polsko-niemieckimi w XX wieku, europejską chadecją, historią najnowszą Polski (w tym stosunkami państwo-Kościół) oraz organami bezpieczeństwa PRL.

Zobacz wideo Czy rzecznika sztabu Andrzeja Dudy niepokoją ostatnie sondaże?

Mirosław Piotrowski - kariera polityczna

Mirosław Piotrowski do polityki wszedł w 2004 r. Został wówczas wybrany z ramienia Ligi Polskiej Rodzin na posła do Parlamentu Europejskiego - urząd ten sprawował przez trzy kolejne kadencje. W wyborach w 2009 i 2014 r. startował z list Prawa i Sprawiedliwości.

W 2018 r., Piotrowski założył partię „Ruch Prawdziwa Europa”. Nowy twór na polskiej scenie politycznej się jednak nie przyjął i partia nie zdołała nawet zarejestrować list wyborczych w 2019 r.

Mirosław Piotrowski znany jest ze swojej współpracy z mediami Tadeusza Rydzyka. Jako felietonista współpracował z „Naszym Dziennikiem”, „Telewizją Trwam” oraz „Radiem Maryja”. Kiedy jednak postanowił wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 r., media o. Rydzyka zerwały z nim współpracę.

Mirosław Piotrowski - program wyborczy

Były europoseł jako Prezydent RP zamierza wcielać w życie postulaty nowoczesnego konserwatyzmu. Chce m.in.:

  • ustabilizowania cen energii
  • chronić przed prywatyzacją dobra publiczne np. lasy państwowe
  • radykalnej obniżki podatków
  • reformy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
  • dofinansowania i naprawy systemu opieki zdrowotnej;
  • zbliżenia wymiaru sprawiedliwości do realnych potrzeb obywatela;
  • wygaszenia sporów międzynarodowych - przede wszystkim w Unii Europejskiej;
  • ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Więcej o: