Debata prezydencka 2020. Krzysztof Bosak - program, postulaty, partia

Debata prezydencka 2020. Krzysztof Bosak jest jednym z kandydatów na prezydenta, startuje z ramienia Konfederacji. Jakie przygotował postulaty? Jak brzmią założenia jego programu jako kandydata na prezydenta?

Debata prezydencka 2020. Krzysztof Bosak: informacje ogólne

Krzysztof Bosak urodził się 13 czerwca 1982 roku w Zielonej Górze. W młodości trenował akrobatykę sportową, a następnie rozpoczął treningi windsurfingu, a także zdobył uprawnienia instruktora żeglarskiego. Działał również w Związku Harcerstwa Polskiego. W latach 2001-2004 studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej, następnie w latach 2004-2008 zaocznie ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także filozofię na uczelni prywatnej. Żadnego z tych kierunków nie ukończył.

Karierę polityczną rozpoczął w 2000 roku, kiedy to dołączył do Młodzieży Wszechpolskiej, zaś pięć lat później został jej prezesem. W 2005 roku kandydował do Sejmu RP, jako członek Ligi Polskich Rodzin i otrzymał mandat, pracując potem jako członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, a także Komisji Kultury i Środków Przekazu. W 2008 wycofał się z życia publicznego, co było efektem nieudanego startu w wyborach. W latach 2011-2012 był wicedyrektorem centrum analiz Fundacji Republikańskiej; po odejściu z niej w 2012, rozpoczął działalność na rzecz Ruchu Narodowego. W 2019 został jednym z liderów federacyjnej partii pod nazwą Konfederacja Wolność i Niepodległość. W wyborach do Parlamentu RP uzyskał - kandydując z jej listy - mandat poselski.

Debata prezydencka 2020. Krzysztof Bosak: wiek, żona, dzieci

38-letni Krzysztof Bosak jest żonaty. Jego żona Karina Bosak jest prawniczką, analityczką oraz koordynatorką Centrum Wolności Religijnej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Debata prezydencka 2020. Krzysztof Bosak: program wyborczy

W drugiej połowie stycznia 2020 roku w trakcie zjazdu elektorów Konfederacji, Krzysztof Bosak wygrał prawybory, uzyskując tym samym nominację na kandydata na prezydenta w wyborach w 2020 roku. Założenia jego programu wyborczego skupiają się wokół trzech głównych zagadnień:

 • wolność gospodarcza, swobody obywatelskie, walka z socjalizmem,
 • konserwatywna obrona tradycyjnych wartości,
 • realna ochrona interesów narodowych - w wymiarze międzynarodowym, jak i wewnętrznym.

W swoich wystąpieniach Bosak zapewnia, że:

 • jako prezydent nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej wysokość podatków;
 • jest zwolennikiem reformy ordynacji wyborczej, w tym również zredukowania liczby posłów na Sejm o połowę i utworzenia okręgów polonijnych;
 • będzie przede wszystkim zabiegał o polską rację stanu na forum Unii Europejskiej;
 • postuluje uproszczenie prawa pracowniczego;
 • jest zwolennikiem ochrony środowiska;
 • nie popiera legalizacji małżeństw homoseksualnych;
 • jest zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji, zwłaszcza tej z przesłanek eugenicznych;
 • powoła parlamentarny zespół ds. mikro-przedsiębiorców.
Zobacz wideo Krzysztof Bosak o expose: Eklektyczne. Dla każdego coś miłego. Taka wizja nas nie przekonuje
Więcej o: