Debata prezydencka 2020. Kim jest Marek Jakubiak? - program wyborczy, rodzina, postulaty

Debata prezydencka 2020. Marek Jakubiak to doskonale znany piwowar, który w 2015 r. w ramach ruchu Pawła Kukiza wszedł do polityki. Teraz na własną rękę ubiega się o urząd Prezydenta RP. Jakie są założenia jego programu jako kandydata na prezydenta? Jakie ma postulaty?

Debata prezydencka 2020. Marek Jakubiak: biografia

Marek Jakubiak urodził się 30 kwietnia 1959 roku w Warszawie. W 1980 roku ukończył Szkołę Chorążych w Dęblinie oraz policealne studium zawodowe na kierunku organizacji pracy kulturowo-oświatowej. Jest byłym zawodowym żołnierzem sił powietrznych. Jednak najbardziej dał się zapamiętać jako właściciel Grupy Browarów Regionalnych, producenta takich piw jak Ciechan i Darłowiak.

W 2015 roku postanowił przejść do świata polityki. Drogę do ławy poselskiej utorował mu Paweł Kukiz. Jakubiak startował z pierwszego miejsca komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu płockim. W Sejmie, Jakubiak zasiadał m.in. w komisji śledczej ds. VAT. W 2018 roku starał się o urząd prezydenta Warszawy, ale otrzymał zaledwie 2,99 procent głosów. Pod koniec 2018 roku, drogi Jakubiaka i Pawła Kukiza się rozeszły. Od tego czasu, Marek Jakubiak bezskutecznie próbował dostać się do Sejmu i Parlamentu Europejskiego z list różnych ugrupowań.

Marek Jakubiak - wiek, żona, dzieci

61-letni Marek Jakubiak był dwukrotnie żonaty. Ma trójkę dzieci, a z drugiego małżeństwa z Irminą Ochenkowską ma syna.

Marek Jakubiak: program wyborczy

Marek Jakubiak podkreśla, że chce stworzyć bezpieczną Ojczyznę, gdzie będziemy mogli godnie żyć i godnie zarabiać. Według niego, cel jaki przyświeca mu polityce, najlepiej oddaje cytat z Romana Dmowskiego - "Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować".

Główne postulaty Marka Jakubiaka to:

  • wprowadzenie obligatoryjnego referendum
  • wzmocnienie pozycji ustrojowej prezydenta poprzez zwiększenie jego kompetencji w zakresie zarządzania armią i polityki zagranicznej
  • kwota wolna od podatku w wysokości 12 minimalnych pensji
  • wprowadzenie instytucji sędziego pokoju
Zobacz wideo
Więcej o: