Duda o ochronie rodziny: Musimy przetrwać ten ideologiczny huragan. Odwołał się również do słów Jana Pawła II

- Nie mam wątpliwości, że podstawą rozwoju naszego kraju, która musi być pod szczególną opieką państwa, jest rodzina jako związek kobiety i mężczyzny, rodzicielstwo - powiedział w poniedziałek w Lublinie Andrzej Duda. Prezydent stwierdził, że został zaatakowany za słowa o tym, iż "nie zgadza się, żeby do szkoły były przemycane treści o charakterze ideologicznym".

W ramach kampanii wyborczej Andrzej Duda pojechał w poniedziałek do Lublina, gdzie odniósł się do swoich słów na temat "seksualizacji" dzieci i "ideologii LGBT".

Nie mam wątpliwości, że podstawą rozwoju naszego kraju, która musi być pod szczególną opieką państwa, jest rodzina jako związek kobiety i mężczyzny, rodzicielstwo. [...] Rodzicielstwo, w którym zarówno matka, jak i ojciec na jednakowych prawach mogą żądać od państwa, by respektowano ich prawo do wychowania dziecka z własnymi przekonaniami i światopoglądem. Mają prawo żądać, aby to prawo było chronione od państwa, bo jest jedno z praw fundamentalnych

- powiedział Andrzej Duda i podkreślił, że za to, że głośno wypowiedział, że "nie zgadza się, żeby do szkoły były przemycane treści o charakterze ideologicznym, wychowujące dzieci i kształtujące ich moralność" został "zaatakowany" na zachodzie Europy i w Polsce.

Na te wszystkie ataki ideologicznie motywowane mam tylko jedną odpowiedź. Chciałbym, żebyście przypomnieli sobie, co o tych sprawach mówił z odwagą i determinacją Jan Paweł II. Nasz autorytet moralny

- powiedział ubiegający się o reelekcję prezydent. Dodał, że Jan Paweł II "obok roli ojca duchowego, realizował również politykę wolności i uczenia ludzi wolności oraz tego, co ona oznacza".

To była jego wielka zasługa, że my i inne kraje odzyskaliśmy wolność po 40 latach bycia za żelazną kurtyną. To jego wielka zasługa dla Europy i świata

- podkreślił Andrzej Duda. Jak zaznaczył, "musimy przetrwać ten ideologiczny huragan tak, jak w naszych dziejach przetrwaliśmy wiele innych. Przetrwać i trwać. Ten nasz korzeń jest silny. Musimy bronić RP taką, jaką nam zapisano w konstytucji".

Duda: Żeby Polska była państwem sprawiedliwym, w którym zwycięża uczciwość

Dodał, że jego autorytetem jest także prof. Lech Kaczyński, "który służył RP i którego miał okazję oglądać na własne oczy".

Chciał, żeby Polska była państwem sprawiedliwym, w którym zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Tą drogą powinien podążać każdy polityk

- stwierdził prezydent i przypomniał o obniżeniu wieku emerytalnego, programie Rodzina 500 plus i wyprawce dla uczniów. W odpowiedzi zgromadzeni krzyczeli: Dziękujemy.

Zobacz wideo Andrzej Duda o k-popie: "Muszę odważnie stanąć do tej konkurencji"
Więcej o: