Wybory prezydenckie. Duda wygrywa, ale tylko o niecały jeden procent nad Trzaskowskim [SONDAŻ]

W drugiej turze wyborów prezydenckich, w której znaleźliby się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, wygrałby urzędujący prezydent. Jednak jego przewaga nad włodarzem Warszawy wyniosłaby zaledwie 0,8 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla WP.

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, Andrzej Duda w pierwszej turze może liczyć na poparcie 40,7 proc. głosujących. Taki wynik jednak nie zapewnia mu wygranej, więc konieczna byłaby druga tura, w której ubiegający się o reelekcję prezydent zmierzyłby się z Rafałem Trzaskowskim (wynik w pierwszej turze - 28 proc.).

Druga tura dla Andrzeja Dudy

W drugiej turze z wynikiem 48,8 proc. wygrałby Andrzej Duda, jednak jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim jest niewielka i wynosi zaledwie 0,8 proc. W porównaniu z poprzednim sondażem dla Wirtualnej Polski obecna głowa państwa straciła jeden punkt procentowy, a prezydent stolicy zyskał 1,6 punktu proc.

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w zeszłą niedzielę, frekwencja wyniosłaby 65 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 czerwca na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków metodą telefoniczną (CATI). Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a próg ufności 0,95.

Zobacz wideo Leszczyna o sondażowym wypłaszczeniu Trzaskowskiego
Więcej o: