Andrzej Duda w ogniu pytań Rafała Trzaskowskiego. "Gdzie pan był, gdy wprowadzano ten chaos?"

Rafał Trzaskowski w ramach kampanii wyborczej odwiedził Wrocław. Podczas przemówienia w stolicy Dolnego Śląska zadał Andrzejowi Dudzie szereg pytań. Mówił m.in. o chaosie w edukacji, a także wytknął, że za rządów PiS, mimo haseł o wspieraniu rodzin, zlikwidowano program refundacji in vitro.

- Tyle mówi pan o rodzinie, a co pan zrobił dla tych, którzy nie mogą mieć dzieci, dla tych, którzy chcieliby skorzystać z procedury in vitro, dla samotnych? Nawet w tej kwestii się nas dzieli - mówił w niedzielę we Wrocławiu Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Trzaskowski do Dudy: Gdzie pan był, gdy zaszczuwano nauczycieli?

- Musimy się zmobilizować przeciw temu, zmobilizować pozytywnie. Największą szansą dla naszych dzieci jest nowoczesna edukacja. Dlaczego walczycie z polską edukacją! Gdzie pan wtedy był, gdy wprowadzano ten chaos - pytał Dudę.

Gdzie był pan prezydent, gdy próbowano zaszczuwać nauczycieli, odbierać im godność? Gdzie był pan prezydent, gdy koszty tego szaleństwa próbowano przerzucać na samorządy. Nawet podwyżki dla nauczycieli próbowano zrzucić na samorząd. Na pewno tego panu nie zapomnę, jako samorządowiec i ojciec, co pan zrobił dla dzieci, które były zaszczuwane. Marian Turski mówił, że nie wolno być obojętnym, gdy ktoś jest stygmatyzowany. Prezydent nie może być obojętny. Tymczasem nic nie zrobiliście dla psychiatrii dziecięcej. Chcę też zapytać, co pan zrobił dla rodziny Stachowiaków

- pytał Trzaskowski, wspominając tragiczną śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu po tym, gdy policjant użył wobec niego paralizatora.

Rafał Trzaskowski: Co pan zrobił dla górników, którzy stracili 15 tys. miejsc pracy?

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zwrócił też uwagę na osoby, które m.in. w związku z epidemią koronawirusa straciły pracę.

- Mamy w Polsce milion osób, które straciły pracę. Co pan dla nich zrobił? Co pan zrobił dla górników, którzy stracili 15 tys. miejsc pracy? Co pan zrobił dla tych, co czekają na mieszkania? Przecież tyle im pan obiecał. Mówi pan: jeżeli mnie wybierzecie, nie zmieni się nic. Problem w tym, że my dziś chcemy właśnie zmiany. Mamy dosyć manipulacji, kłamstwa i polityków, którzy zajmują się tylko sobą. Potrzebny jest nowy start - mówił.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca oraz 12 lipca (druga tura). O fotel prezydenta powalczy 11 kandydatów. Są to w kolejności alfabetycznej: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski oraz Stanisław Żółtek.

Zobacz wideo Izabela Leszczyna o haśle wyborczym Rafała Trzaskowskiego
Więcej o: