Sondaż: Duda z lekkim spadkiem, Trzaskowski z niewielkim wzrostem. Polityków dzieli ok. 13 punktów

40,7 proc. - na takie poparcie mógłby liczyć urzędujący prezydent Andrzej Duda, gdyby wybory odbyły się 14 czerwca. To wynik sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. W porównaniu do poprzedniego badania polityk stracił 2 punkty procentowe.

Na wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich mają obecnie największe szanse prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - tak wynika z sondażu IBRiS dla Wp.pl. Na Andrzeja Dudę chciałoby zagłosować w pierwszej turze 40,7 proc. wyborców (spadek o 2 pkt. proc.), a na Rafała Trzaskowskiego 28 proc. (wzrost o 1,4 pkt. proc.).

Na podium znalazłby się również prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (9,7 proc.). Na dalszych miejscach uplasowaliby się Szymon Hołownia (7,8 proc.), Krzysztof Bosak (7,1 proc.) i Robert Biedroń (3 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (telefoniczne, standaryzowane wywiady kwestionariuszowe wspomagane komputerowo) w dniach 12-13 czerwca na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków.

Zobacz wideo Leszczyna o sondażowym wypłaszczeniu Trzaskowskiego

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w II turze?

To już kolejny sondaż, który wskazuje na silną pozycję Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego w prezydenckim wyścigu. W ostatnim badaniu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" poparcie dla Andrzeja Dudy wyniosło 41,17 proc., a dla Rafała Trzaskowskiego - 28,14 proc.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, a ewentualna druga tura - dwa tygodnie później. Startuje w nich jedenastu kandydatów. W tym gronie znaleźli się: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Więcej o: