Poseł Konfederacji Jacek Wilk mówił o głosowaniu na Trzaskowskiego w II turze. "Bezczelna manipulacja"

Wybory 2020. Poseł Konfederacji Jacek Wilk nieoficjalnie powiedział, że jeśli kandydat jego ugrupowania nie dostanie się do II tury wyborów prezydenckich, to trzeba będzie "zagryźć zęby" i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. Polityk później podkreślił, że jest to jego prywatna opinia, a nie stanowisko całego ugrupowania.
Zobacz wideo Izabela Leszczyna o haśle wyborczym Rafała Trzaskowskiego

Jacek Wilk na antenie radia TOK FM został zapytany o to, kogo Konfederacja poprze w II turze wyborów prezydenckich, jeśli nie dostanie się do niej kandydat tego ugrupowania - Krzysztof Bosak. Polityk powiedział, że wtedy może być konieczne zagłosowanie na Rafała Trzaskowskiego.

Jacek Wilk: Trzeba głosować, przekreślić obecnie rządzącego Andrzeja Dudę

- Rafał Trzaskowski, przy wszystkich jego wadach, ma niestety jedną niekwestionowaną zaletę, która może być cenna: może wetować ustawy. Wobec tego moim zdaniem nie będzie innej opcji, nie będzie innego wyjścia, tylko zagryźć zęby, głosować, przekreślić obecnie rządzącego Andrzeja Dudę, gdyż jest on tylko notariuszem bezprawia obozu rządzącego - mówił Jacek Wilk.

- Chciałem zaznaczyć, że to co powiem będzie wyłącznie moim zdaniem, ponieważ takich uzgodnień nie było w ramach Konfederacji. Na razie robimy wszystko, co możemy, żeby Krzysztof Bosak dostał się do II tury. Gdyby to się nie stało, to staniemy przed klasycznym wyborem mniejszego zła dla Konfederacji. Dla Konfederacji wrogiem nie jest ani PO ani PiS, tylko PO-PiS, czyli ta formacja socjalistyczna, która ewidentnie ciągnie Polskę w złym kierunku. Wybór będzie sprowadzał się do tego, jak wybrnąć z tego w taki sposób, żeby koniec końców wyrządzić jak najmniej szkody państwu polskiemu. W tej chwili największym problemem jest dyktatura większości, rozkwit demokracji w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego, który lekceważy sobie obowiązujące prawo i Konstytucja raczej nie przeszkadza mu w rządzeniu - wyjaśniał swój ewentualny wybór w II turze poseł Konfederacji.

Po publikacji wywiadu Jacek Wilk odniósł się do swoich słów na Twitterze. Polityk podkreślił, że była to jego prywatna opinia, a nie rekomendacja wydana przez całe ugrupowanie."Jest bezczelną manipulacją, jakobym choćby sugerował, że Konfederacja daje jakiekolwiek rekomendacje ws. II tury! - Konfederacja NIE DAJE ŻADNYCH REKOMENDACJI W TYM ZAKRESIE! Z każdym dniem szanse na wejście do II tury przez Krzysztofa Bosaka wyraźnie rosną i o to teraz walczymy!" - napisał poseł.

Więcej o: