Topnieje przewaga PiS nad Koalicją Obywatelską. Partie różni tylko kilka punktów procentowych [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość wciąż może liczyć na największe poparcie, jednak jego przewaga nad Koalicją Obywatelską topnieje - wynika z sondażu Kantar dla Platformy Obywatelskiej. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, przewaga między tymi dwiema partiami wyniosłaby zaledwie siedem procent.

Jak wynika z sondażu Kantar, przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36 proc. Za nimi uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 29 proc. Dalsze pozycje zajęliby: Konfederacja - 10 proc. głosów, Lewica (SLD, Wiosna, Razem) - 8 proc. i Koalicja Polska (PSL-Kukiz'15) - 5 proc. 11 proc. respondentów zaznaczyło, że nie wie na kogo oddać głos, a tylko 1 proc. chciałby zagłosować na inną partię niż te wyżej wymienione.

PiS wciąż z największym poparciem [SONDAŻ]

Kantar przedstawił również wyniki bez uwzględniania głosów osób niezdecydowanych. W takim przypadku PiS może liczyć na poparcie 40 proc. a Koalicja Obywatelska na 33 proc. Konfederacja uzyskałaby 11 proc. głosów a Lewica - 9 proc. Nie zmieniłby się wynik Kolacji Polskiej, którą wciąż poparłoby 5 proc. badanych.

Sondaż został przeprowadzony 8 czerwca na próbie tysiąca Polaków metodą telefoniczną (CATI).

Czytaj także: PiS ze zdecydowaną przewagą, ale partia odnotowuje spadek. Rekordowa frekwencja [SONDAŻ]

Zobacz wideo Leszczyna o sondażowym wypłaszczeniu Trzaskowskiego
Więcej o: