Duda: Kaszuby są ważne dla Polski, a Polska dla Kaszub. Wielka chwała dla mieszkańców tych ziem

We wtorek prezydent odwiedził Kościerzynę, gdzie podobnie jak podczas kampanii w 2015 roku, spotkał się z mieszkańcami tego miasta. Andrzej Duda podczas wystąpienia mówił między innymi o znaczeniu Kaszub dla całej Polski oraz o kontynuowaniu polityki prorodzinnej.

"Nie ma Kaszëb bez Polonii, a bez Kaszëb Polśczi. Wielki szacunek i uznanie dla Mieszkańców Kaszub Kociewia. Dziękuję za spotkanie w Kościerzynie!" - napisał na zakończenie spotkania prezydent Andrzej Duda. - Kaszuby są ważne dla Polski, a Polska dla Kaszub. Wielka chwała dla mieszkańców tych ziem za to, co zrobili dla Ojczyzny - dodał prezydent, wypowiadając kilka zdań po kaszubsku.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda odwiedził dziś Kaszuby

Podczas wizyty na Kaszubach prezydent przypomniał o bonie turystycznym w wysokości 500 złotych na każde dziecko oraz zapowiedział kontynuowanie polityki prorodzinnej. - Ja najbardziej stawiam na rodzinę; dla mnie to jest fundament naszego społeczeństwa, fundament polskiego państwa - mówił prezydent.

Spotkanie z Andrzejem Dudą w Kościerzynie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie zgromadzili się przy Pomniku Józefa Wybickiego.

Więcej o: