"Daj Panie Boże reelekcję Andrzejowi Dudzie". DudaBus jedzie na Śląsk, w PKW wniosek PiS

Wybory prezydenckie 2020. Prawo i Sprawiedliwość złożyło w piątek wnioski o rejestrację komitetu wyborczego i zgłoszenie kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach. Krzysztof Sobolewski dodał, że urzędujący prezydent najbliższe dni spędzi na rozmowach i spotkaniach z Polakami.
Zobacz wideo Prezydent Duda: Budowa CPK będzie skutkować powstaniem 150 tys. miejsc pracy

Pełnomocnik wyborczy komitetu Andrzeja Dudy, poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski złożył w piątek wnioski do Państwowej Komisji Wyborczej. Dotyczą one ponownej rejestracji komitetu wyborczego i zgłoszenia kandydatury Andrzeja Dudy.

"Żeby 28 czerwca, daj Panie Boże, nastąpiła reelekcja Andrzeja Dudy"

Wcześniej poseł PiS był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Według polityka wotum zaufania dla rządu, przegłosowane podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu, jest pokazem jedności i mobilizacji polityków Zjednoczonej Prawicy w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

- Tylko i wyłącznie skupiamy się na tym, aby wspomagać i doprowadzić do tego, żeby 28 czerwca, daj Panie Boże, nastąpiła reelekcja Andrzeja Dudy - mówił Krzysztof Sobolewski. Poseł zaznaczył, że wyborcy będą na bieżąco informowani o spotkaniach wyborczych z prezydentem. Dotyczyć to ma także ewentualnej konwencji programowej kandydata PiS.

- Oprócz wiarygodności, znakiem firmowym Andrzeja Dudy są rozmowy z Polakami, chcemy je kontynuować. Za niecałe 40 minut "DudaBus" wyruszy na Śląsk. Najbliższe dni będą poświęcone rozmowom i spotkaniom z Polakami - mówił dalej Krzysztof Sobolewski. Później na profilu Andrzeja Dudy pojawiło się zdjęcie z trasy DudaBusa. "Przed nami Górny Śląsk. Pogoda dopisuje, nastroje też. Miłego dnia! Do zobaczenia!" - napisał prezydent.

Więcej o: