Rafał Trzaskowski otrzymywał groźby śmierci. Policja zatrzymała podejrzanego

41-letni mężczyzna z Poznania został zatrzymany z powodu gróźb, jakie wystosował wobec kandydata na prezydenta Polski, Rafała Trzaskowskiego. Zgłoszenia całej sprawy dokonał sam kandydujący 48-latek.

Podejrzany praktycznie od samego początku swojego działania próbował utrudnić organom pracę. Mężczyzna nie zadzwonił do Kancelarii Miasta Stołecznego Warszawa, a do Kancelarii Prezydenta RP.

41-latek, który jest oskarżony o groźny wobec Rafała Trzaskowskiego nie był wcześniej karany

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak w rozmowie z TVN24 zdradził, kim jest podejrzewany o wystosowywanie gróźb śmierci wobec Trzaskowskiego mężczyzna. - Ma 41 lat i jest mieszkańcem Poznania. Pogróżkę przekazał do Kancelarii Prezydenta RP, do której dzwonił. Wszystkie tropy prowadziły właśnie do Poznania, dlatego sprawę przejęli tamtejsi funkcjonariusze - mówił.

Dodatkowo Borowiak powiedział, że mężczyzna nigdy wcześniej nie był karany, zaś w chwili zatrzymania nie znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych lub alkoholu.

Nieznane motywy działania. Niebawem ruszy przesłuchanie

Jak dotąd nie udało się ustalić, z jakiego powodu 41-latek postanowił zagrozić Rafałowi Trzaskowskiemu. Wszystko okaże się po przesłuchaniach mężczyzny.

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski pod siedzibą PKW ogłosił, że zdobył już 5,5 tys. podpisów
Więcej o: