Kidawa-Błońska o Trzaskowskim: Ma przewagę nade mną, że jest mężczyzną

Małgorzata Kidawa-Błońska w TVN24 komplementowała Rafała Trzaskowskiego, przy czym dowodziła, że jego przewaga nad nią polega na tym, że jest mężczyzną. - Zauważyłam, że w Polsce jeszcze uważa się, że mężczyzna jest silniejszy - mówiła.

Dotychczasowa kandydatka KO na prezydentkę Małgorzata Kidawa-Błońska komentowała w "Tak jest" w TVN24 ostatnie wydarzenia wokół wyborów. W środę ogłoszono oficjalnie ich termin - 28 czerwca, rozpoczynając tym samym kampanię wyborczą. Następca Kidawy-Błońskiej w roli kandydata, czyli Rafał Trzaskowski, musi teraz zebrać 100 tys. podpisów.

Kidawa-Błońska przed wyborami 10 maja, jeszcze jako oficjalna kandydatka, nawoływała do ich bojkotu, a gdy stało się jasne, że do nich nie dojdzie, w jej miejsce wskazano Trzaskowskiego.

Te zmiany kandydatów jej zdaniem to efekt roszad wokół wyborów, ponieważ wraz z rozpisanymi na nowo wyborami "potrzebne było nowe otwarcie". Stąd też padło na Rafała Trzaskowskiego, któremu "życzy wszystkiego najlepszego". - Niech walczy i mam nadzieję, że mu się uda - dodała.

Kidawa-Błońska o Trzaskowskim: Ma tę przewagę nade mną, że jest mężczyzną

Co obecna wicemarszałkini Sejmu sądzi o Trzaskowskim? Jak dowodziła, jest on "bardzo dobrym, sprawnym politykiem", po czym stwierdziła:

Ma dużo energii. Ma tę przewagę nade mną, że jest mężczyzną. A ja zauważyłam, że w Polsce jeszcze uważa się, że mężczyzna jest silniejszy, że jest taki bardziej władczy. A ja cenię kobiety, które żmudną, codzienną pracą osiągają to, do czego są przekonane. Czas kobiet jeszcze przed nami

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła też, że zajmie się teraz wspieraniem kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz wideo „Rafał Trzaskowski reanimował Platformę Obywatelską”
Więcej o: