PiS na pomoc Trzaskowskiemu w zbiórce podpisów? "Mają numery, stawiamy się do dyspozycji"

Krzysztof Sobolewski ze sztabu Andrzeja Dudy w kpiącym stylu deklaruje, że jego polityczne środowisko może pomóc Rafałowi Trzaskowskiemu w zbiórce podpisów pod kandydaturą. - Jeśli ten kandydat na kandydata, tzw. dubler, jak to o nim mówią niektórzy, będzie miał problemy, to my jesteśmy do dyspozycji - mówił polityk.

To już pewne - 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie w zmienionej formule (poza głosowaniem w komisjach dopuszczalne będzie też głosowanie korespondencyjne). Najpierw ogłosiła to marszałkini Elżbieta Witek, później w środę obwieszczenie w sprawie wyborów opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Tym samym 3 czerwca w Polsce na nowo rozpoczęła się kampania wyborcza. Zgodnie z zapisami ustawy o wyborach prezydenckich, która weszła w życie dzień wcześniej, można dopisywać nowych kandydatów. Mają oni jednak czas do 10 czerwca, by zebrać 100 tys. podpisów pod swoimi kandydaturami. Ten wątek najczęściej przewija się w kontekście Rafała Trzaskowskiego, który by wystartować musi zebrać teraz w tydzień właśnie tyle podpisów.

Zobacz wideo Marszałek Sejmu podała datę wyborów prezydenckich

Sobolewski apeluje, by PO "pokazała siłę"

Do tej sytuacji Trzaskowskiego nawiązał na konferencji prasowej pełnomocnik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Słyszę już ze strony sztabu dublera, kandydata na kandydata ze strony PO, że to siedem dni (na zebranie podpisów - red.)

- mówił Sobolewski, dodając przy tym, że podpisy dla Andrzeja Dudy jego sztab zbierał trzy tygodnie i zdobył ich ponad dwa miliony. Podkreślił, że to daje blisko 100 tys. dziennie i zaapelował, by PO "pokazała siłę".

PiS pomoże Trzaskowskiemu w zbiórce podpisów? "My jesteśmy do dyspozycji"

W niedalekiej przeszłości pomoc Trzaskowskiemu w zbieraniu podpisów deklarował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Na konferencji sztabu Dudy okazało się, że także środowisko Prawa i Sprawiedliwości "oferuje" pomoc.

Jeśli ten kandydat na kandydata, tzw. dubler, jak to o nim mówią niektórzy, będzie miał problemy, to my jesteśmy do dyspozycji, jakby trzeba było pomóc. Numery telefonów mają do nas, więc jeśli trzeba będzie pomóc w zebraniu podpisów, to stawiamy się do dyspozycji. Numery telefonów, mogą zadzwonić, zapytać. Odniesiemy się wtedy

- stwierdził Krzysztof Sobolewski.

Więcej o: