Wybory 2020. Poseł Platformy Obywatelskiej sprawdza niezrealizowanie obietnice PiS - pierwsza Kolej Plus

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk udostępnił nagranie ze swojej wizyty w Kłobucku. Polityk pokazał zniszczony dworzec kolejowy, który - zgodnie z obietnicami byłej premier Beaty Szydło - miał zostać odrestaurowany.

Na Twitterze Cezarego Tomczyka pojawiło się nagranie "Czas powiedzieć sprawdzam!" pokazujące, jak aktualnie wygląda stacja kolejowa w Kłobucku w województwie śląskim. Poseł Platformy Obywatelskiej zestawił aktualne nagrania z wypowiedziami Beaty Szydło z 2015 roku. - Takie miejsca jak Kłobuck, jak Polska powiatowa, staną się centrami, w których ludzie będą chcieli żyć - zapowiadała modernizację dworca premier.

Platforma Obywatelska sprawdza obietnice PiS: Tak wszystkie zapowiedzi wyglądają w praktyce

"Chciałbym państwu coś pokazać... Kłobuck. Historia inwestycji Andrzeja Dudy i Pani Premier Szydło. Ja byłem w szoku. Tak wszystkie zapowiedzi wyglądają w praktyce" - napisał Cezary Tomczyk, dołączając nagranie przedstawiające zniszczony budynek dworca kolejowego. - Z tego miejsca już dawno żaden pociąg nie odjeżdżał i nie wydaje się, żeby miał odjechać - podsumowuje stan dworca poseł PO.

Cezary Tomczyk przypomniał też podpisanie przez Andrzeja Dudę ustawy o transporcie kolejowym na peronie w Końskich. Ustawa została podpisana na nieczynnym od 11 lat peronie. Polityk zapowiadał wtedy start programu Kolej Plus, której celem miało być przywrócenie mniejszym miejscowościom połączenia kolejowego.

- Niestety, sytuacja wygląda właśnie tak i tak wygląda też program Andrzeja Dudy, który został podpisany na peronie w Końskich. To, co zrobił pan prezydent Duda, jest tak naprawdę drwiną z Polaków, z obietnic. Myślę, że symbolem może być ten zegar, który został zaklejony, który informuje nas o tym, że nie warto czekać na żaden pociąg, a na pewno nie na ten, który PiS zapowiada - mówi na zakończenie Cezary Tomczyk.

Zobacz wideo „Kolejna tarcza w ogóle nie uwzględnia istnienia ludzi bezrobotnych”
Więcej o: