Były rzecznik PiS o kampanii wyborczej: Zdarzają się momenty, gdzie partia przeszkadza Dudzie

- Zdarzają się takie momenty, gdzie [Prawo i Sprawiedliwość] nie pomaga, a nawet przeszkadza [Andrzejowi Dudzie]. Trzeba patrzeć przed siebie, ważna jest przyszłość. Ostatecznie to są wybory personalne. Andrzej Duda może wygrać te wybory dlatego, że jest właśnie Andrzejem Dudą, ale oczywiście pewne trudności są - mówił w Polsat News Marcin Mastalerek, były rzecznik PiS i współautor kampanii Dudy w 2015 roku, obecnie wiceprezes Ekstraklasy.

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie wiceprezes Ekstraklasy Marcin Mastalerek przyznał w Polsat News, że kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski "ma swoje atuty".

- Przedstawia swoją wizję Polski, będzie trudnym kandydatem. Inni kandydaci zostali już zweryfikowani negatywnie. Ma oczywiście mocne wejście w kampanię.  Można powiedzieć, że to trochę taka jego podróż poślubna. Jest miło, później przychodzą problemy. W niektórych małżeństwach kończy się to różnie. Dziś ma swój moment - stwierdził Mastalerek.

Były poseł PiS przyznał, że rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą o zbliżających się wyborach prezydenckich. - Powiedział mi, jak wyobraża sobie kampanię. Jest zmobilizowany, jest spokojny. Widzi, że przed nim trudna droga - powiedział.

Zobacz wideo Konieczny o zapowiedzi Trzaskowskiego ws. śmieciówek

- Zdarzają się takie momenty, gdzie [Prawo i Sprawiedliwość - red.] nie pomaga, a nawet przeszkadza [Andrzejowi Dudzie - red.]. Trzeba patrzeć przed siebie, ważna jest przyszłość. Ostatecznie to są wybory personalne. Andrzej Duda może wygrać te wybory dlatego, że jest właśnie Andrzejem Dudą, ale oczywiście pewne trudności są - dodał Marcin Mastalerek.

- Nie ma co ukrywać, że obóz władzy czasem dostarcza pewnych tematów, których lepiej byłoby unikać, natomiast po drugiej stronie też bywa różnie - podkreślił.

Wybory prezydenckie 2020

Data wyborów prezydenckich nie została jeszcze ogłoszona przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Z wypowiedzi polityków PiS wynika, że odbędą się one najprawdopodobniej 28 czerwca.

W czwartek trzy senackie komisje zajmowały się ustawą o szczególnych zasadach organizacji wyborów z możliwością głosowania korespondencyjnego. Posiedzenie zostało przerwane do wtorku, 26 maja w południe. Nowe przepisy przyjęte przez Sejm stanowią, że wybory prezydenckie odbędą się w formie mieszanej. Głosować będzie można zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie.

Więcej o: