Wybory 2020. Andrzej Duda powinien obawiać się rywali. W drugiej turze byłby bliski przegranej [SONDAŻ]

Andrzej Duda w drugiej turze może mieć poważny problem - wynika z najnowszego sondażu "Super Expressu". Urzędującemu prezydentowi zagrażają trzej kandydaci: Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i najnowszy nabytek kampanii KO - Rafał Trzaskowski.

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster, przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu" wynika, że tylko dwa punkty procentowe dzielą Andrzeja Dudę od Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza, a więc od ewentualnej przegranej w drugiej turze wyborów prezydenckich. Gdyby doszło do drugiej tury, w której Andrzej Duda zmierzyłby się z Szymonem Hołownią, na urzędującego prezydenta zagłosowałoby 51 proc. badanych, na byłego dziennikarza zaś - 49 proc. Takie same wyniki byłyby w sytuacji, gdyby Duda miał zmierzyć się z liderem PSL (51 proc. do 49 proc.). Nieznacznie słabszy wynik w przypadku drugiej tury i starcia z urzędującym prezydentem uzyskałby nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski - tu różnica wyniosłaby sześć punktów procentowych. Duda otrzymałby 53 proc. głosów, podczas gdy prezydent Warszawy - 47 proc.

Wybory 2020. Duda w drugiej turze powinien obawiać się rywali [SONDAŻ]

W wyborach prezydenckich 2020 bierze udział dziesięciu kandydatów. Są to: Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno i Stanisław Żółtek. Miejsce kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zajął prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. By stać się oficjalnym kandydatem, samorządowiec będzie musiał zebrać 100 tys. podpisów. Proces ten będzie mógł rozpocząć jednak dopiero po ogłoszeniu przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek nowego terminu wyborów prezydenckich.

Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzono w dniach 15-17 maja 2020 roku dla "Super Expressu". W badaniu wzięło udział 1089 dorosłych Polaków.

Zobacz wideo „Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle”
Więcej o:
Komentarze (304)
Wybory 2020. Andrzej Duda powinien obawiać się rywali. W drugiej turze byłby bliski przegranej [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • wpac

  Oceniono 97 razy 89

  Szykuj Budyń szczoteczkę i ciepłe gacie. Wronki czekają. Spotkasz tam kumpli rządu.

 • laicka

  Oceniono 89 razy 63

  Błagam, zmobiluzujmy się, ale mądrze. Nie wybierajmy kolejnego lokaja kleru.

 • arreis65

  Oceniono 61 razy 53

  "durnia mamy za prezydenta" . popychadło kurdupla kaczyńskiego !!!!

 • darend888

  Oceniono 61 razy 51

  dlaczego to coś nazywacie urzędującym prezydentem - toż to coś to obraza tego stanowiska , to coś nie zasługuje nawet na to by nazywać się człowiekiem

 • walkirrr

  Oceniono 49 razy 47

  opozycja powinna zamieszczac wszedzie bilbordy z głupimi minami maliniaka. Czasami ma sie wrazenie ze on ma problemy z psychiką

 • def11

  Oceniono 42 razy 40

  Na zdjęciu : Duda w pożegnalnej trasie.

 • darend888

  Oceniono 42 razy 38

  mam nadzieję że wkrótce to coś wyląduje w pierdlu pozbawione wszelkich praw razem z resztą piSS dostanu

 • rr-ss

  Oceniono 37 razy 31

  wszystko jedno byle nie duda

 • ml2403

  Oceniono 30 razy 30

  Maliniak jest już przegrany choć będzie jeszcze pewnie organizował różne rzeczy i wylewał rękami Bielana i spółki wiadra pomyj na kontrkandydatów. Jedyne co go może uratować to kłótnie na opozycji. Dlatego oczekuję i wręcz żądam od wszystkich kandydatów opozycyjnych jasnej deklaracji, że chce wygrać i będzie robił wszystko by to zrobić ale jak nie dostanie się do II tury to zdecydowanie popiera kandydata przeciw Dudzie. To dotyczy również Bosaka choć tu mam najmniejsze nadzieje. WyPAD 2020 ma być naczelnym hasłem, a osobiste ambicje na drugim miejscu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX