Wybory 2020. Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Trzaskowska dotychczas znajdowała się nieco w cieniu politycznej kariery Rafała Trzaskowskiego. W sytuacji, gdy jej mąż zdecydował się wziąć udział w wyborach prezydenckich 2020, a ona sama ma szanse zostać Pierwszą Damą, jej postać zaczęła wzbudzać zainteresowanie. Kim jest Małgorzata Trzaskowska?

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Trzaskowska - wiek, dzieci, mąż

Małgorzata Trzaskowska ma czterdzieści dwa lata. Ze związku z Rafałem Trzaskowskim, który trwa 18 lat, posiada dwoje dzieci: 16-letnią Aleksandrę i 11-letniego Stanisława. Jest przy tym rodowitą mieszkanką Śląska - wychowała się w Rybniku. Męża poznała jednak na długo przed tym, nim zdecydowała się przeprowadzić do stolicy. Oboje połączyło Kolegium Europejskie w Natolinie, gdzie razem studiowali Rafał Trzaskowski i brat Małgorzaty. Okazją do poznania się pary była promocja absolwencka na tej uczelni o profilu europejskim. 

Para przez długi czas zmuszona była do życia daleko od siebie. Zamieszkali wspólnie dopiero pięć lat później, gdy przyszła pani Trzaskowska ukończyła studia. Pobrali się w 2002 roku.

Małgorzata Trzaskowska. Kim jest? Zawód, wykształcenie

Kim jest Małgorzata Trzaskowska? Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. Jej kariera rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy dostała zatrudnienie na stanowisku urzędniczki w warszawskim ratuszu. Początkowo zajmowała się promocją miasta, po kilku latach zasiadła w biurze rozwoju gospodarczego. W roku 2018 Rafał Trzaskowski zapewniał, że po swojej wygranej w wyścigu o fotel prezydenta stolicy, jego żona nie będzie mogła dalej pracować w ratuszu. Podkreślał wtedy, że nie może dojść do sytuacji, w której będzie pracodawcą i przełożonym własnej żony. Małgorzata Trzaskowska ostatecznie zrezygnowała ze swojej pracy w marcu 2019 roku. Spóźniona decyzja wiązała się z rozpoczętym ważnym projektem, w którym żona kandydata na prezydenta Rzeczypospolitej, chciała uczestniczyć do końca. Według ustaleń TVN24, projektem tym, było: "przygotowanie i koordynacja działań związanych z udziałem m.st. Warszawy w prestiżowych targach nieruchomości MIPIM 2019, które odbywały się w marcu w Cannes".

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska rzadko zabiera głos publicznie. W wywiadzie dla vouge.pl z października 2018 roku mówiła:

Długo nie zabierałam głosu, bo cenię sobie swoją prywatność, a z doświadczeń mojego męża wiem, że wejście w sferę publiczną, choćby na chwilę, może wiązać się z olbrzymim kosztem. Czasy są jednak wyjątkowe i dziś naszym obywatelskim obowiązkiem jest angażowanie się w sprawy zasadnicze, choćby poprzez udział w demonstracjach w obronie konstytucji, czy praw kobiet.
 
Zobacz wideo Rafał Trzaskowski
Więcej o: